Stosowanie prezerwatyw nie wydaje się być skomplikowane. Przecież trzeba tylko kupić, odpakować i założyć, prawda? Niby tak, jednak należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Inaczej można napotkać problemy, niekoniecznie zdając sobie nawet sprawę ze źródła ich pochodzenia. O jakich problemach mowa?
Problem ze wzwodem po założeniu prezerwatywy
Wbrew pozorom nie jest to rzadka przypadłość. Może przydarzyć się każdemu i często nie ma związku z potencją, podnieceniem czy wiekiem. Co może być powodem takiego problemu?
- za ciasna prezerwatywa – ucisk na członka w tym przypadku może powodować mniejsze ukrwienie, które odpowiedzialne jest za utrzymanie wzwodu. W tym przypadku warto jest zorientować się, jakie rozmiary prezerwatyw należy zastosować,
- podłoże psychologiczne – czasem prezerwatywa w pewien sposób zakłóca zbliżenie i nie daje pełnej satysfakcji, powodując blokadę psychiczną.
Pękająca prezerwatywa
Jest to jeden z najczęściej występujących problemów. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z przyczyn, które powodują taki stan rzeczy. Może stać się tak z kilku powodów:
- niewłaściwe przechowywanie – na przykład w kieszeni spodni bądź w portfelu. Prezerwatywa jest wtedy narażona na przetarcia oraz zbyt wysokie temperatury,
- niewłaściwe nawilżenie – czasem zdarza się, że prezerwatywa nie jest wystarczająca nawilżona bądź podczas stosunku seksualnego potrzebne jest dodatkowe nawilżenie. Niektórzy sięgają po tak proste rzeczy jak olejek do ciała. Nie jest to jednak dobry pomysł. Poprzez wzgląd na jego skład, prezerwatywa ma duże szanse na pęknięcie. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie skorzystanie z przeznaczonych do tego żeli. Żele intymne nie tylko odpowiednio nawilżają, lecz także dodatkowo zabezpieczają prezerwatywę przed uszkodzeniem i działają jako dodatkowa bariera ochronna.
Zbyt późne założenie prezerwatywy
Wielu ludzi myśli, że podczas stosunku seksualnego nie jest konieczne korzystanie z zabezpieczeń przez cały czas. Nie jest to jednak prawda, ponieważ podczas stosunku, z członka mężczyzny może wydzielać się nasienie. Nie jest to równoznaczne z wytryskiem i często nawet nie jest zauważane przez mężczyznę. Dlatego ważne jest, by stosować zabezpieczenia przez cały stosunek.
Nieodpowiedni rozmiar
Prezerwatywy w większości tworzone są z myślą o przeciętnym rozmiarze penisa. Jednak czasem członek może okazać się zbyt mały, bądź zbyt duży na uniwersalną prezerwatywę. Może ona w takich przypadkach pęknąć bądź zsuwać się z członka. Z tego powodu warto jest rozejrzeć się za odpowiednim rozmiarem. Wskazówką może być to, jak zakłada się prezerwatywę. Jeśli zakłada się zbyt łatwo i pojawiają się zmarszczenia, oznacza to, iż jest ona za duża. Jeśli natomiast materiał stawia duży opór – jest zbyt mała.
Należy przede wszystkim zapamiętać, że z zabezpieczeń korzystać trzeba od początku, ponieważ nasienie może pojawić się wcześniej niż sam wytrysk. Warto także zainteresować się odpowiednim rozmiarem prezerwatyw, by zabezpieczenie przyniosło pożądany skutek, a także zadbać o nawilżenie i psychiczny komfort.