Dodatkowe ubezpieczenie iPhone’a – czy to się opłaca?

naprawa iphoneow warszawa

Smartfon to urządzenie towarzyszące użytkownikowi praktycznie przez cały czas. Naturalny jest więc fakt, że telefon jest narażony na szereg różnego rodzaju uszkodzeń. Wynikają one nie tylko z nieumyślności jego właściciela. Stanowią również konsekwencje standardowego użytkowania produktu. Czy zewnętrzne ubezpieczenie iPhone’a jest zabiegiem opłacalnym? Ten artykuł został poświęcony kwestii wykupu świadczeń mających na celu uzupełnienie standardowej gwarancji producenckiej marki Apple.

Ubezpieczenie iPhone’a – najważniejsze informacje

Wyniki wielu badań wskazują, że najczęstszą przyczyną zniszczenia smartfona jest pęknięcie lub uszkodzenie wyświetlacza. W przypadku telefonów marki Apple gwarancja nie obejmuje uszkodzeń tego typu. W związku z tym, ubezpieczenie smartfona wydaje się być rozwiązaniem jak najbardziej wskazanym. Koszt wykupienia dodatkowego świadczenia jest zdecydowanie niższy niż naprawa urządzenia w oficjalnym serwisie iPhone’ów.

Na czym polega dodatkowe ubezpieczenie telefonu?

Proces ubezpieczenia telefonu marki Apple można przeprowadzić bezpośrednio podczas jego zakupu. W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie iPhone’a może obejmować  okres od jednego do nawet trzech lat. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowej ochrony wyłącznie dla wyświetlacza. Takie rozwiązanie może okazać się niejednokrotnie korzystniejsze pod względem finansowym, szczególnie w kontekście starszych modeli iPhone’ów.

Dlaczego opłaca się wykupić dodatkowe ubezpieczenie telefonu?

Jak zostało wcześniej powiedziane, smartfony stanowią urządzenia, z których korzysta się regularnie. Urządzenie może ulec uszkodzeniu zarówno przez nieprawidłowe przenoszenie (np. w kieszeni wraz z kluczami), uszkodzenie mechaniczne spowodowane upadkiem lub też z szeregu innych powodów. Warto też mieć na względzie, że telefony producenta Apple stanowią obecnie jedne z najdroższych modeli dostępnych na rynku. Inwestując spore pieniądze w urządzenie, warto jest więc pomyśleć o dodatkowej formie zabezpieczenia.

Ubezpieczenie iPhone’a gwarantuje użytkownikowi szereg korzyści.

Po pierwsze, w przypadku uszkodzenia, serwisowanie urządzenia przebiegnie znacznie szybciej. Bez względu na to czy będzie chodziło o naprawę iPhone’a na Służewie, Ursynowie czy też w innej części Warszawy – ubezpieczone telefony serwisuje się w pierwszej kolejności. Innym atutem wyboru dodatkowego świadczenia jest fakt, że obejmuje ono znacznie więcej niż standardowa gwarancja. Wybierając konkretny pakiet, można liczyć chociażby na zwrot pieniędzy w przypadku dewastacji czy kradzieży urządzenia.

Czy dodatkowe ubezpieczenie dla iPhone’a się opłaca?

Zakupienie świadczenia ochronnego stanowi doskonały sposób na uzupełnienie gwarancji producenta. Dodatkowe ubezpieczenie może obejmować zarówno cały telefon, jak również wybrany element np. ekran. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę pakietów zabezpieczających można śmiało stwierdzić, że zakup dodatkowego ubezpieczenia dla iPhone’a jest korzystny w wielu przypadkach. Takie rozwiązanie będzie szczególnie atrakcyjne dla osób inwestujących w nowsze modele smartfonów Apple, z uwagi na wysoką cenę ich zakupu.