W poszukiwaniu idealnej szafki RTV

stolik kawowy

Stolik kawowy w salonie to mebel, który nie tylko jest bardzo przydatny, ale też może stanowić doskonałe uzupełnienie wyjątkowego stylu wnętrza. W zależności od potrzeb stolik kawowy może być bardzo niewielkich rozmiarów lub też nieco większy. Charakteryzuje się zawsze tym, że jest niski, ustawia się go przy meblach służących do wypoczynku – wygodnej kanapie i fotelach. Ponieważ zwykle ma niewielkich rozmiarów blat jest na nim miejsce akurat na jedną lub kilka filiżanek kawy.

Modne nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się zwykle pewną prostotą sprzętów, unikalnym, futurystycznym wzornictwem i kolorystyką, która nawiązuje do najbardziej aktualnych trendów. Nowoczesne wnętrze to salon urządzony w sposób minimalistyczny, utrzymany w tonacji bieli, beżu czy szarości. Nowoczesne może też być pomieszczenie urządzone w popularnym obecnie stylu loftowym – gdzie na tle czerwonej cegły idealne sprawdza się stylistyka odwołująca się do prostych form, meble pozbawione zdobień, w jednolitej kolorystyce, geometryczne kształty lamp czy elementy ze szkła.

Jasny kolor w salonie

Wiele nowoczesnych wnętrz urządza się w bardzo jasnej kolorystyce. Jasny szary, beż, różne odcienie kremowego w połączeniu ze szkłem i metalem sprawiają, że pomieszczenie zdaje się być pełne światła i powietrza. Skojarzenia z futurystycznymi wizjami, w których technologia wypiera wszelkie naturalne tworzywa, takie jak drewno, podkreśla często dodatkowo modne wzornictwo tkanin obiciowych, a okna w takich pomieszczeniach często są całkowicie odsłonięte. Spędzanie czasu w takim wnętrzu jest przyjemne ze względu na wrażenie pewnego ładu i sterylności. W takim pomieszczeniu idealnie sprawdzi się stolik kawowy ze szklanym blatem, z elementami z matowego metalu. Jednak decydując się niewielki beżowy stolik kawowy wykonany z dobrej jakości tworzywa lub drewna dodamy wnętrzu nieco ciepła. Warto pamiętać, że beż ma wiele różnych odcieni i można je ze sobą bez problemu zestawiać. Kolor beżowy może też być ładnym akcentem na tle białych mebli czy dywanów.

Modny antracyt

Antracyt to kolor wyjątkowo popularny obecnie. Ciemno-grafitowy kolor – niemal czarny – doskonale współgra z bielą, ale także z każdym innym kolorem. Na tle jasnych mebli, ścian i sprzętów antracyt doskonale przełamuje pewną monotonię i jednocześnie poprzez kontrast podkreśla wyjątkowy styl urządzonego w ten sposób wnętrza. Ładny stolik kawowy antracytowy może stanowić nawet jedyny akcent w jasnym pomieszczeniu, który będzie przyciągał uwagę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że antracyt można też zestawić z żywą barwą czerwoną, z zieleniami czy kolorem niebieskim. Idealnym zestawieniem jest też antracyt w połączeniu z drewnem. Meble wykonane z drewna rustykalnego często uzupełnia się elementami w kolorze antracytu. Stolik kawowy w kolorze antracytu na tle mebli drewnianych wygląda wyjątkowo stylowo, ale i nowocześnie.

Wybierając odpowiedni stolik kawowy do nowoczesnego salonu warto pamiętać o tym, że ten niewielki mebel może mieć bardzo duże znaczenie dla stylu i wyglądu całego wnętrza. Równie dobrze może stanowić wyjątkową ozdobę, a często im bardziej ma oryginalny i nowoczesny wygląd, tym lepiej. Można więc zdecydować się na stolik, który będzie ciekawym akcentem w wystroju pomieszczenia, albo taki, który ładnie wtopi się w tło i będzie po prostu spełniał swoją funkcję.