Posadzki polimerowe – jakie środki wybrać do ich pielęgnacji?

mycie posadzek

Posadzki polimerowe ze względu na znacznie wyższą odporność na działanie wilgoci i niskich temperatur, często wykorzystywane są w budynkach użyteczności publicznej, lokalach usługowych, czy powierzchniach biurowych. Rozwiązanie to, pozwala na ochronę i utwardzenie posiadanej podłogi, a także na pozbycie się poślizgu, co chroni przed upadkami. Jako że posadzki polimerowe opierają się na wykorzystaniu żywicy, aby uniknąć zniszczenia czy uszczerbku powierzchni, należy zwrócić uwagę na sposób jej pielęgnacji. Bardzo ważnym aspektem, jest dobór odpowiednich preparatów czyszczących, skutecznych, a zarazem delikatnych i bezpiecznych.

Codzienne mycie podłóg

WASH & SHINE to idealna propozycja do codziennej pielęgnacji powierzchni podłóg polimerowych. Sprawdzi się on zarówno na większych, jak i mniejszych powierzchniach, gdyż stosować można go zarówno do mycia z wykorzystaniem klasycznego mopa, jak i specjalistycznych urządzeń czyszczących. Rozwiązanie to, w zależności od doboru stężenia wykorzystywane być może do niewielkich zabrudzeń, jak i posadzek silnie zanieczyszczonych. Preparat dzięki swej formule dogłębnie usuwa nawet ciężkie zabrudzenia, a wnikając w strukturę posadzki, zabezpiecza ją przed ponownymi zanieczyszczeniami, sprawiając, że dłużej możemy cieszyć się jej świeżością. Dodatkowo, podłogi umyte z wykorzystaniem preparatu WASH & SHINE pokryte zostają antypoślizgowym filmem. 

Preparaty do zadań specjalnych

Posadzki polimerowe wyróżniają się na tle innych nie tylko trwałością, ale także wyjątkowym błyszczącym wykończeniem. Wskutek codziennej eksploatacji, zdarzyć się może, że pierwotny połysk, przestaje być zauważalny. W takich sytuacjach warto skorzystać ze specjalistycznych preparatów, które pozwolą poprawić walory estetyczne posadzki. Jednym z nich jest propozycja marki Swish, środek o nazwie DURATION. Jego formułą pozwala stworzyć dodatkową warstwę na posadzce, która wyrówna wszelkie nierówności, ale także doskonale ją nabłyszcza. Trwałość działania preparatu oraz wysoka jego wydajność sprawia, że nie ma on sobie równych na rynku środków do pielęgnacji posadzek polimerowych.

Regeneracja ubytków

Ubytki powstałe wskutek eksploatacji posadzki, nie muszą oznaczać konieczności całkowitej wymiany powłoki polimerowej. Dzięki preparatowi SUN UP z łatwością uzupełnić możemy powstałe ubytki. Wysoce skuteczny środek o przyjemnym, cytrusowym zapachu, umożliwia poprawę stanu technicznego posadzki polimerowej. Wyróżnia się on trwałością, odporną na działanie preparatów dezynfekujących. Po użyciu płynu SUN UP posadzkom zostaje przywrócony nie tylko ich pierwotny wygląd, ale także blask, co jest możliwe dzięki właściwościom nabłyszczającym. W zależności od potrzeb nakładany może być z wykorzystaniem urządzenia do polerowania