Jakie rolety wybrać, żeby uniknąć uciążliwego remontu?

rolety bezinwazyjny montaz

Dom to nasz azyl. Cenimy sobie naszą prywatność. Aby ją chronić, ważne są przesłony okienne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rolety okienne. Wiele osób jednak unika ich montażu – chcą uniknąć wiercenia, kurzu i sprzątania. Dobrym rozwiązaniem będzie montaż modeli do bezinwazyjnego montażu, które nie wymagają wiercenia.

Rolety dzień-noc z systemem click

Rolety z bezinwazyjnym montażem charakteryzują się szybkim zawieszeniem na ramie okiennej. Wszystkie elementy rolety są fabrycznie złożone w całość. Jest gotowa do zamontowania od razu po wyjęciu z opakowania. Prace montażowe zaczynamy od przewlekania żyłki przez profil rolety, następnie zaczepiamy do profilu wieszaki montażowe z przyklejoną do nich taśmą dwustronną. Roletę zawieszamy na uchylonej i odtłuszczonej ramie okna za pomocą regulowanych wieszaków. Upewniamy się przy tym, że zamontowana jest w odpowiednim miejscu. Roletę opuszczamy, a następnie przeciągamy żyłki przez belkę obciążającą. W dolnej części ramy okna montujemy uchwyty dolne, a następnie przewlekamy i naciągamy przez nie żyłki. Wciskamy guzik blokujący i odcinamy żyłkę. Ostatnim elementem jest mocowanie na oknie napinacza łańcuszka. Tak zamontowana roleta jest gotowa do użytkowania.

Rolety bezmontażowe w kasecie z prowadnicami

Montaż tego rodzaju rolety trochę odbiega od modeli z systemem click. Przed zawieszeniem należy okno odtłuścić w miejscu zawieszenia rolety odpowiednim środkiem. Odklejamy pasek zabezpieczający i przyklejamy prowadnicę do ramy okna, zwracając uwagę na odpowiednie jej ułożenie. Następnie ściągamy maskownicę rolety, przyklejamy kasetę do ramy okiennej, a materiał wpuszczamy w prowadnicę.

Plisy

Latem, kiedy jest gorąco na zewnątrz, chcemy by mieszkanie nie nagrzewało się i było w nim chłodno. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie plisów bezinwazyjnych. Montaż modeli bezmontażowych jest bardzo podobny do opisanego montażu rolet.

Przed zawieszeniem należy okno odtłuścić odpowiednim środkiem. Zaczepy wciskamy w prowadnicę w plisie. Na haczyki przyklejamy dołączoną piankę z taśmą dwustronną i montujemy dwa od dołu na ramie okiennej i dwa na górze. Haczyki górne posiadają ząbki przez które należy przeprowadzić sznurek, a następnie należy zahaczyć o ząbki w haczykach dolnych i podciągnąć plisę na ramę okienną. Zabezpieczamy haczyki górne zaślepkami dołączonymi do zestawu, a wystającą część sznurka z haczyka dolnego ucinamy nożyczkami i zaczepiamy na taką wysokość jaka nam odpowiada, następnie zabezpieczamy zaślepkami dołączonymi do zestawu. Podciągniętą plisę rozciągamy w górę i w dół, żeby zasłonić w całości okno lub na wysokość, która nam odpowiada.

Rolety okienne to coraz chętniej stosowane rozwiązanie. Dzięki nowym technologiom są nie tylko funkcjonalne, ale pozwalają też uniknąć kłopotliwego montażu. Rolety z systemem click można zainstalować na oknie w ciągu kilku minut bez wiercenia i walki z kurzem.