Jaką sofę wybrać, gdy w domu są zwierzęta?

sofa 2 osobowa

Na porządku dziennym obecnie jest to, że w naszych domach towarzyszą nam nasi czworonożni przyjaciele. Wiele osób nie wyobraża sobie codzienności bez swojego pupila, który niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy. Niestety, zdarzają się też takie sytuacje, gdy nasza miłość do zwierząt przygasa, zwłaszcza wtedy, gdy nasz ukochany zwierzak doprowadzi do zniszczeń np. mebli czy tapicerki w samochodzie. Aranżując dom, należy mieć na uwadze to, aby rozsądnie wybrać meble i dostosować je do charakteru zwierząt. Proces ten może jednak nastręczać pewnych trudności, szczególnie wtedy, gdy zastanawiamy się nad tym, jaka sofa będzie w tych okolicznościach najodpowiedniejsza.

Czym się kierować?

Jeżeli zamierzamy trzymać w domu czworonogi, warto wybrać sofę o odpowiednim obiciu czy też tkaninie. Nie jest to bezzasadne, ponieważ każdy właściciel wie, że nawet jeśli kot czy pies nie uszkodzi mebla swoim drapaniem, na powierzchni kanapy czy sofy pojawi się trudna do wyczyszczenia sierść. Wskutek tego wielokrotnie jesteśmy zmuszeni do poddawania sofy zabiegom czyszczącym, co ingeruje w jej strukturę. Czym się w takim razie kierować? To, co jest bardzo istotne, to podatność tkaniny na przecieranie, którą wyznacza tzw. wskaźnik Martindale’a. Należy więc brać pod uwagę tylko te sofy, których wskaźnik wynosi 15 000 wzwyż. Podkreślić jednak należy, że najlepsze sofy osiągają wynik 150 000. Ponadto ważne jest również to, czy materiał jest wodoodporny i oporny na uszkodzenia czy zaciągnięcia. Chcąc uniknąć kłopotów z nadmiarem sierści, kierujmy się tym, aby tkanina była gładka i charakteryzowała się gęstym splotem oraz krótkim włosiem. Zapewni nam to komfort z uwagi na to, że ten rodzaj materiału nie przyswaja w tak dużym stopniu sierści zwierząt jak inne. Ułatwi to nam proces czyszczenia i sprawi, że nie będzie on tak czasochłonny.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do wyboru tkaniny zawsze warto zwrócić się do sprzedawcy, który pomoże nam dobrać odpowiednią sofę, niezależnie od tego czy zależy nam na tym, aby była to sofa dwuosobowa, czy narożnik. Warto jednak wtedy poinformować o tym jakie zwierzę posiadamy i jaką skłonność do drapania czy gubienia sierści on wykazuje. Istnieją sklepy, które posiadają specjalne meble dedykowane właścicielom zwierząt. Warto więc zwrócić uwagę, czy dana sofa zawiera informację o tym, że tkanina jest przyjazna zwierzętom.

Zdarza się jednak, że nie zawsze mamy czas lub siły na czyszczenie sofy z sierści. Dobrym pomysłem jest więc wybranie takiej, której kolor jest zbliżony do sierści naszego pupila. Posiadając więc szarego kota, idealnym rozwiązaniem będzie szara sofa!

Dokonując wyboru w kwestii rodzaju sofy ważne jest, aby zwrócić uwagę na jej wypełnienie, które ma ogromny wpływ na wytrzymałość. Takie wypełnienie może składać się m.in. z pierza lub pianek. Wskazuje się, że to właśnie pianki charakteryzujące się różną gęstością stanowią o największej trwałości.

Posiadając w domu zwierzę, warto zdecydować się na sofę ze zdejmowanym pokryciem, lub takie pokrycie do niej dokupić. Warto zaopatrzyć się w większą ich ilość, aby stosować je zamiennie. Pokrycia te można najczęściej prać w pralce, co zdecydowanie zwiększa komfort ich użytkowania oraz usprawnia wcześniej wspomniany proces czyszczenia.

Sofa a pupil

Posiadając zwierzaka w domu nie musimy więc wcale rezygnować z wygodnej i estetycznie wyglądającej sofy. Kierując się powyższymi wskazówkami będziemy mogli zapewnić komfort zarówno sobie, jak i naszemu pupilowi. Przed zakupem jednak należy dokładnie przemyśleć swój wybór i wziąć pod uwagę tych kilka istotnych informacji.

źródło: modaltoconcept.pl – Nowoczesne i designerskie meble Modalto