Transport towarów ciężkich i wielkogabarytowych — jak zorganizować?

Sprawnie funkcjonujący transport maszyn, towarów ciężkich i ponadgabarytowych, wymaga starannego zaplanowania. Proces ten odbywa się przy pomocy odpowiednio dobranych pojazdów mechanicznych, które zaliczane są do transportu HDS. Flota samochodów ciężarowych, wyposażonych w hydrauliczne dźwigi przeładunkowe i przyczepy, może mieć maksymalną ładowność do 24 ton. Dzięki temu istnieje szansa na bezproblemowy transport, nawet bardzo dużych ładunków. 

Czym jest transport HDS?

Obecnym czasie coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z usług firmy świadczącej transport maszyn towarów ciężkich i artykułów ponadgabarytowych. To skomplikowany proces, który wymaga posiadania odpowiednio dobranej floty pojazdów ciężarowych. Są one wyposażone w specjalistyczne hydrauliczne dźwigi przeładunkowe, a także odpowiednio dobrane przyczepy. Te doskonale pojazdy przystosowane do przewozu artykułów ponadgabarytowych to ciężarówki, które mogą przetransportować ciężar wynoszący, nawet 24 tony. Montowane na ciężarówkach żurawie przeładunkowe znacznie usprawniają cały proces transportowania, ponieważ załadunek i rozładunek towarów ponadgabarytowych odbywa się bez udziału czynnika ludzkiego. Wszystkie wyżej wymienione działania składają się na transport HDS. Jest on zalecany osobom, które mają zamiar przewieźć takie ładunki, jak kontenery biurowe, magazynowe, sanitarne czy morskie, a także różnego typu urządzenia, maszyny, rusztowania, kioski, płyty drogowe, elementy więźby dachowej, agregaty kręgi betonowe, stal długą, kamienie, studnie, płyty kamienne, szalunki, konstrukcje drewniane, szkła, stróżówki i inne nietypowe ładunki. 

W jaki sposób odbywa się transport ładunków ponadgabarytowych?

Osoby, które zastanawiają się, na czym polega transport ładunków ponadgabarytowych, powinny mieć świadomość tego, że tego typu usługi realizowane są wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Odbywa się on przy pomocy nowoczesnych dźwigów hydraulicznych, które są montowane na specjalnie dobranych pojazdach. Przy ich pomocy można nie tylko zorganizować rozładunek i załadunek towarów ponadgabarytowych, ale także ich sprawny przeładunek, bez potrzeby angażowania sporej ilości pracowników. Należy wspomnieć, że transport HDS to szeroko zakrojone usługi, które są bardzo popularne w branży logistycznej. Dzięki nim możliwe jest wygodne przetransportowanie różnego typu konstrukcji, które ważą do 24 ton. Sprawny transport drogowy kontenerów, a także transport HDS szosowy, terenowy czy niskopodwoziowy, wykorzystywany jest przez wiele firm, zajmujących się świadczeniem różnego typu usług. Należy mieć świadomość, że hydrauliczne dźwigi przeładunkowe i przyczepy są kompatybilne ze sobą, co pozwala na przystosowanie ich do realizowania, nawet bardzo skomplikowanych zleceń. 

Sprawny przewóz drogowy z wykorzystaniem HDS

Właściciele firm, którym zależy na bezpiecznym transporcie ładunków ponadgabarytowych, mogą zdecydować się na przewóz drogowy z wykorzystaniem HDS. To nowoczesne usługi, które są bardzo popularne. Dzięki nim można dokonać optymalizacji procesów logistycznych, a także zredukować czas i zasoby ludzkie, jakie potrzebne by były na wykonanie transportu drogowego inną metodą niż transport HDS. Warto zwrócić uwagę na to, że proces załadunku rozładunku czy przeładunku towarów ponadgabarytowych odbywa się bez udziału ludzi. Dzięki temu jest on bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami w zakresie prawa transportu i logistyki, obowiązującego w całej Unii Europejskiej. Pojazdy zamontowanymi dźwigami tak zwanym HDS-em mogą wykonać wszystkie operacje w bardzo krótkim czasie. Ponadto są one przystosowane do działania w różnego typu warunkach atmosferycznych, szczególnie tych niesprzyjających, kiedy pada deszcz lub pojawiają się inne opady atmosferyczne. Transport HDS jest korzystny cenowo i nadaje się do wykonywania codziennych lub skomplikowanych operacji również tych, gdzie zachodzi konieczność manewrowania na ograniczonej przestrzeni. 

Nowoczesny transport ładunków ponadgabarytowych wymaga zastosowania odpowiednio dobranych pojazdów z zamontowanym dźwigiem tak zwanym HDS-em. Dzięki temu możliwe jest wygodne przewiezienie ładunków o masie łącznej 24 tony.

 

źródło: AVIO-STAR