Wybielanie zębów – dlaczego warto przeprowadzić je w profesjonalnym gabinecie dentystycznym?

Wybielanie zebow

Wybielanie zębów to zabieg, któremu powinien poddać się każdy z nas chociaż raz w życiu. Pozwala odświeżyć uśmiech oraz usunąć te przebarwienia, które do tej pory nie dawały usunąć się mechanicznie poprzez szczotkowanie z pastą do zębów. Zabieg przeprowadzony w gabinecie przynosi natychmiastowy i naturalny efekt! Dzięki dopracowanym procedurom zęby zostaną wybielone w bezpieczny sposób, który pozwoli na długi czas cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem!

Jak przebiega zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Na wstępie należałoby znaleźć odpowiedni gabinet stomatologiczny, który przeprowadza zabieg wybielania zębów (np. w Warszawie na Woli). Oczywiście, specjalista dokona najpierw oceny zdrowia jamy ustnej. Przeciwskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów to próchnica, paradontoza, odsłonięte korzenie zębowe, alergia na substancje czynne w żelu wybielającym, karmienie piersią i ciąża czy przyjmowanie niektórych leków.

Po wykluczeniu przeciwwskazań, specjalista doradzi najlepszą metodę zabiegową. Oczywiście może się tak zdarzyć, że wstępnie zostaną wykonane zabiegi tj. skaling i piaskowanie, które wstępnie oczyszczą zęby. W gabinetach dentystycznych można natrafić na różne metody wybielania, a do popularnych należą systemem Beyond oraz Prevent.

Zalety profesjonalnego wybielania zębów

Wybielanie zębów jest dostępne w większości gabinetów stomatologii estetycznej. Dzięki takim możliwościom każdy pacjent może wybrać odpowiadające mu miejsce, gdzie zostanie przeprowadzony zabieg. Efekty wybielania utrzymują się przez okres około 3 lat.

Aby dłużej utrzymać rezultaty, warto pamiętać o stosowaniu białej diety, a także regularnych zabiegach higienizacyjnych. Pozwoli to na dłużej utrzymać czystość w przestrzeniach międzyzębowych oraz przy dziąsłach. Stomatolog może też zarekomendować stosowanie konkretnej pasty wybielającej, dostosowanej do potrzeb pacjenta. Warto również powstrzymać się od palenia papierosów.

Wiele osób marzy o pięknym, białym uśmiechu. Wskazuje na to popularność past i innych produktów wybielających przeznaczonych do użytku domowego. Choć przynoszą one pewne rezultaty, zabieg przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie dentystycznym pozwoli osiągnąć zdecydowanie lepszy efekt. Wybielanie zębów pod okiem specjalisty będzie też zdecydowanie bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia – pozwoli uchronić się przed nadwrażliwością zębów czy podrażnieniem dziąseł.