Szyja, ręce i stopy, czyli nietypowe obszary depilacji

Szyja, rece i stopy, czyli nietypowe obszary depilacji

Laserowe usuwanie owłosienia z trudno dostępnych i nieoczywistych miejsc jak na przykład szyja, ręce czy stopy, w dzisiejszych czasach nie jest niczym nieosiągalnym. Trwała depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i może zostać wykonana również w takich przypadkach. Usuwanie owłosienia zwykle odbywa się przy udziale najnowocześniejszych narzędzi, takich jak laser Vectus. 

Laserowe usuwanie owłosienia – szyja

Trwała depilacja laserowa szyi jest przeprowadzana zarówno w przypadku mężczyzn, którzy posiadają w tych okolicach gęsty, ciemny i uciążliwy zarost, jak i w przypadku kobiet, które z uwagi na zaburzenia hormonalne zmagają się z nadmiernym owłosieniem w tym obszarze. Laserowa depilacja szyi wymaga wykonania serii zabiegów, które należy powtarzać w regularnych, ustalonych przez kosmetologa odstępach czasu. Depilacja pomaga usunąć nawet grube, gęste i ciemne włoski z okolic szyi, karku i obojczyków. Wiązki światła są bowiem pochłaniane przez zwarty w nich barwnik, a mieszki ulegają tzw. wypaleniu. Cebulka włosa również ulega całkowitemu zniszczeniu. Warto podkreślić, że usuwanie owłosienia z szyi jest całkowicie bezbolesne, gdyż wiąże się jedynie z uczuciem delikatnego mrowienia.

Laserowe usuwanie owłosienia – ręce

Trwała depilacja laserowa rąk przeprowadzana jest zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Polega na usunięciu zbędnego owłosienia z całej powierzchni rąk, czyli na obszarze od nadgarstków do ramion. Laser usuwa owłosienie, nie pozostawiając na powierzchni skóry krostek, podrażnień czy zaczerwieniania. W tym przypadku nie występuje również zapalenie okołomieszkowe. Trwałe efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów. Podczas zabiegu wiązki światła emitowane przez laser pochłaniane są przez komórki produkujące melatoninę. W ten sposób także mieszki włosowe, cebulki i macierze ulegają uszkodzeniu, przez co ponownie nie odrastają. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Laserowe usuwanie owłosienia – stopy

Trwała depilacja laserowa stóp wybierana jest zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Ciemne i grube włoski, które zawierają najwięcej melaniny, mogą zostać usunięte jedynie przy użyciu lasera. Zabieg usuwa nawet 95% uciążliwego owłosienia, podczas którego mieszki włosowe zostają trwale uszkodzone. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i zdecydowanie wygodniejsza od innych sposobów usuwania owłosienia, takich jak depilacja woskiem, golenie maszynką czy wyrywanie pojedynczych włosków pęsetą.

Laser Vectus – właściwości i działanie

Laser Vectus to szybki i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwego owłosienia z każdej, nawet trudno dostępnej partii ciała. Ponadto metoda ta eliminuje ryzyko wrastania włosków. Laser wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny w skórze, dzięki czemu możliwe jest indywidualne dopasowanie czasu naświetlania i mocy lasera. W laserze wykorzystywana jest także technologia Photon Recycling, która absorbuje również odbite wiązki światła, dzięki czemu emitowana energia jest jeszcze lepiej wykorzystywana w procesie usuwania owłosienia. Warto dodać, że osoby, które poddały się zabiegowi, zwracają uwagę na jego wysoki komfort i brak jakichkolwiek dolegliwości bólowych. W urządzeniu została bowiem zainstalowana głowica pokryta szkłem szafirowym oraz specjalny system chłodzący. Laser Vectus jest zatem całkowicie bezpieczny i w pełni skuteczny, dlatego jest powszechnie wykorzystywany w najlepszych klinikach na całym świecie.

Usuwanie owłosienia z nietypowych miejsc, takich jak szyja, ręce czy stopy, jest jak najbardziej możliwe. Innowacyjne techniki i metody radzenia sobie z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem, pozwalają bowiem trwale pozbyć się tego problemu. Do najskuteczniejszych technologii tego typu należy laser Vectus, który zapewnia trwałą depilację laserową.