Stymulatory tkankowe pod lupą

stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe wykazują się dużo większą skutecznością niż koktajle do mezoterapii igłowej. W nowym roku warto zastanowić się nad wdrożeniem nowych rozwiązań do swojego gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki temu można świadczyć usługi na dużo wyższym poziomie. Jak działają stymulatory tkankowe? Jakiej grupie pacjentów warto je polecić? Jakie preparaty w tej kategorii zasługują na zainteresowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Stymulatory tkankowe – co to takiego?

Grupa produktów omawianych w dzisiejszym wpisie wyróżnia się kompleksowym działaniem na głębsze warstwy skóry. Najważniejszym celem stosowania stymulatorów tkankowych nie jest wypełnianie już obecnych ubytków. Po iniekcji preparat tego typu pobudza tkanki znajdujące się pod skórą do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Można więc powiedzieć, że stymulator stanowi jedynie bodziec dla skóry do samodzielnej pracy nad poprawą swojej kondycji.

Sporą zaletą nowoczesnych produktów jest fakt, że w ich składzie nie znajdują się konserwanty czy antybiotyki. Preparaty do biostymulacji mogą być więc proponowane pacjentom ze skórą wrażliwą, skłonną do przebarwień, trądziku czy alergii. Dodatkowo, nie da się zapomnieć również o tym, że dobre jakościowo stymulatory posiadają stosowną lepkość i gęstość. Dzięki temu ich iniekcja jest bardzo komfortowa, zarówno dla pacjenta, jak i dla samego specjalisty. Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów są praktycznie bezbolesne i nie niosą za sobą szeregu przykrych skutków ubocznych, takich jak obrzęk czy zasinienia. Tego typu produkty mogą być zastosowane u pacjenta w każdym wieku.

Jakie są efekty zastosowania stymulatorów tkankowych?

Rezultaty zastosowania preparatów tego typu są bardzo wszechstronne. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • rozjaśnienie przebarwień,
  • efekt nawilżenia i regeneracji skóry,
  • niwelowanie przebarwień i blizn potrądzikowych,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • redukcja mniejszych zmarszczek i bruzd,
  • modelowanie twarzy.

Preparaty do mezoterapii igłowej – które warto stosować?

Jednym z ciekawszych preparatów do mezoterapii igłowej dostępnych obecnie na rynku jest polimer DNA o nazwie Ami Eyes. Choć produkt jest przeznaczony głównie do iniekcji w okolicy oczu, można go z powodzeniem stosować również na innych częściach ciała. Ami Eyes radzi sobie doskonale z niwelowaniem zmarszczek, a także dobrze odżywia skórę.

Kolejną propozycją godną polecenia jest preparat Geo Lifting. Nowoczesna formuła oparta na wysokocząsteczkowym kwasie hialuronowym wspomaga kompleksowe modelowanie twarzy, bez użycia skalpela. Produkt można zastosować u pacjentów w starszym wieku, którym zależy na wysmukleniu rysów.

Nie można też zapomnieć o biostymulatorze przeznaczonym do głębokiej odnowy twarzy. Nuceofill Strong rewelacyjnie pobudza fibroblasty, czego efektem jest intensywny efekt liftingu. Za pomocą preparatu można uzyskać rewelacyjne efekty u każdego pacjenta. Jednocześnie, brak cukru czy białek w składzie niweluje ryzyko wystąpienia alergii po wykonanym zabiegu.