Rodzaje prezerwatyw, po które najczęściej sięgają mężczyźni

Rodzaje prezerwatyw

Prezerwatywa to mechaniczny środek antykoncepcyjny, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Prawidłowo założony kondom tuż przed stosunkiem nie tylko skutecznie zapobiega niechcianej ciąży, ale również chroni przed zarażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw, a po niektóre z nich mężczyźni sięgają szczególnie chętnie.

Klasyczne prezerwatywy lateksowe o różnym rozmiarze

Wśród oferowanych produktów najczęściej wybierane przez mężczyzn są klasyczne prezerwatywy lateksowe w uniwersalnym rozmiarze, których szerokość mieści się przedziale 53-57 mm. Każdy kondom wyprodukowany przez renomowanego producenta poddany jest elektronicznemu testowaniu. Po przejściu testów zostaje zrolowany i zapakowany w pojedyncze hermetyczne opakowanie. Przy wyborze prezerwatyw należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. Panowie szczególnie hojnie obdarzeni przez naturę częściej wybierają kondomy w rozmiarze XL. Mężczyźni o mniejszym obwodzie penisa korzystają z produktów o zmniejszonej szerokości, które lepiej przylegają i nie zsuwają się podczas stosunku.

Prezerwatywy zwiększające doznania i wydłużające stosunek

Mężczyźni chętnie korzystają również z innych rodzajów prezerwatyw oferowanych przez producentów. Dużą popularnością cieszą się modele prążkowane lub wyposażone w specjalne wypustki, które zwiększają doznania obojga partnerów podczas aktów miłosnych. Dobrze sprzedają się także kondomy nawilżane, pokryte lubrykantem, które minimalizują ryzyko występowania bolesnych otarć podczas stosunku płciowego. Dzięki nim możliwa jest rezygnacja z dodatkowych środków nawilżających. Panowie, którzy nie lubią rutyny i nieustannie szukają nowych doznań, chętnie sięgają również po kolorowe produkty smakowe, które mają przyjemny aromat i atrakcyjny smak. Tego rodzaju kondomy świetnie sprawdzają się podczas gry wstępnej oraz seksu oralnego. Do chętnie wybieranych prezerwatyw zaliczyć należy też produkty o pogrubionych ściankach oraz nasączonych środkiem plemnikobójczym. Najczęściej sięgają po nie panowie, którzy pragną zminimalizować ryzyko pojawienia się niechcianej ciąży u partnerki.

Produkty nielateksowe

W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane przez mężczyzn są produkty nielateksowe. Do ich wytworzenia wykorzystuje się materiał o nazwie poliizopren, stanowiący rozwór syntetycznego kauczuku. Prezerwatywy wytworzone z tego materiału stosowane są przede wszystkim przez osoby uczulone na lateks. Skuteczność tego rodzaju kondomów jest zbliżona do tradycyjnych produktów. Dodatkową zaletą prezerwatyw z poliizoprenu jest ich miękkość. Dzięki niej kondomy po nałożeniu są prawie niewyczuwalne, dając wrażenie naturalności, bliskości i większej intymności.

Podsumowanie

Współczesne prezerwatywy to zaawansowane technologicznie produkty, dostosowane do potrzeb i oczekiwań mężczyzn. Duża ilość dostępnych rodzajów pozwala dobrać model, który będzie stanowił skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, a dodatkowo zwiększy przyjemność czerpaną z seksu.