Regulacja brwi przed makijażem permanentnym – jakie akcesoria wybrać?

nozyczki do brwi

Makijaż permanentny to coraz powszechniejsza forma makijażu, z której korzystają kobiety niezależnie od wieku. Trwały makijaż niesie za sobą wiele korzyści, gdyż gwarantuje nieskazitelny wygląd w każdych warunkach, nasycony kolor i pożądany kształt brwi przez bardzo długi okres czasu.

Przycinanie brwi przed wykonaniem makijażu permanentnego – z jakich narzędzi korzystać?

Przed przystąpieniem do makijażu permanentnego należy pozbyć się niechcianych włosków z okolicy brwi i nadać im odpowiedni kształt, który uprzednio zaakceptowała klientka. Najlepiej w tym celu sprawdzają się profesjonalne nożyczki do przycinania brwi, które są bardzo precyzyjne i pozwalają dokładnie pozbyć się zbędnego owłosienia oraz z łatwością uzyskać odpowiednią formę. Nożyczki są bardzo poręczne, przez co umożliwiają wykonywanie koniecznych manewrów.

Warto jednak pamiętać, że nożyk do brwi powinien być sterylny aby zapewnić klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieny. Nożyki, trymery i nożyczki powinny być regularnie poddawane procesowi sterylizacji w dedykowanych urządzeniach. Zabieg wykonywany przy pomocy trymera do brwi jest bezbolesny i szybki. Odpowiednio użyty nie powoduje także zaczerwienia naskórka i chwilowego podrażnienia. Po nadaniu odpowiedniego kształtu linergistka może przystąpić do dalszego etapu wykonywania makijażu permanentnego.

Jak dbać o makijaż permanentny aby zachować jego nienaganny wygląd?

Aby makijaż permanentny prezentował się doskonale konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Nie należy samodzielnie wycinać pojawiających się włosków, a w wyznaczonym czasie udać się również na dodatkową sesję makijażu czyli zabieg uzupełniający. Zabieg ten polega na wypełnieniu braków, które pojawiły się po wygojeniu naskórka oraz ponownemu zarysowaniu konturu, gdy zajdzie taka potrzeba. Korekta makijażu zwykle wliczona jest w cenę wykonanego zabiegu.

Metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi może być wykonany na kilka różnych sposobów. Największą popularnością cieszy się metoda piórkowa, która pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt, cieniowanie metodą ombre, które w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością a także klasyczny tatuaż kosmetyczny, czyli tradycyjny sposób trwałego makijażu brwi. Linergistka podczas wstępnej konsultacji pomoże dopasować odpowiednią metodę, odpowiadającą potrzebom klientki i jej oczekiwaniom.

Makijaż permanentny brwi znacznie skraca czas wykonywania codziennego makijażu i pozytywnie wpływa na wygląd twarzy. Odpowiednio opracowane brwi pozwalają optycznie wyrównać proporcje twarzy i zamaskować różnego rodzaju defekty jak na przykład opadająca powieka czy zbyt cienka linia brwi. Perfekcyjne brwi dodają także pewności siebie i pozytywnie wpływają na samopoczucie.