Na czym polega zabieg blefaroplastyki powiek?

blefaroplastyka powiek

Zabiegi medyczne z obszaru plastyki powiek cieszą się w ostatnim czasie dużym powodzeniem. Można sklasyfikować je na pograniczu zabiegów estetycznych i okulistycznych. Dzięki zabiegom możliwa jest likwidacja nadmiaru skóry powiek, która wpłynie na wygodę codziennego funkcjonowania oraz estetykę twarzy pacjenta. Zabieg rekomendowany jest ze względów medycznych i estetycznych, a odświeżenie spojrzenia może odmłodzić pacjenta nawet o kilkanaście lat. Jednym z zabiegów z tego obszaru jest blefaroplastyka powiek. Na czym ona polega?

Blefaroplastyka powiek – co to za zabieg?

Jest to zabieg chirurgiczny, którego głównym zadaniem jest usunięcie nadmiaru skóry powiek. Nadmiarowa skóra wpływa na estetykę twarzy pacjenta oraz może mieć wpływ na zaburzenia widzenia. Luźne powieki wpływają na zmęczony wygląd twarzy oraz postarzają pacjenta. Mogą wpływać także na dyskomfort i ograniczenie pola widzenia, co ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Wśród efektów zabiegowych wymienia się: odmłodzone spojrzenie i twarz, a także optyczne powiększenie oka.

 

W trakcie zabiegu wykorzystuje się nowoczesną technologię, np. Plasmę BT. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu zabieg jest bezpieczniejszy oraz gwarantuje wyższą skuteczność. Wykorzystanie tej technologii w połączeniu z medyczną igłą chirurgiczną pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu oraz skrócenie czasu rekonwalescencji pacjenta. Obecnie okres gojenia trwa do 5 dni, po czym pacjenci wracają do normalnego funkcjonowania. Jest to mało inwazyjna metoda, dzięki której można pozbyć się wielu problemów związanych z powiekami górnymi i dolnymi, a także innymi dolegliwościami skórnymi.

Kiedy skorzystać z blefaroplastyki powiek?

Zabieg blefaroplastyki powiek może być wykorzystywany w wielu sytuacjach. Głównym jego celem jest poprawa estetyki i odmłodzenie skóry twarzy pacjenta poprzez szybkie i skuteczne usunięcie nadmiaru luźnych powiek. Zabieg rekomendowany jest także ze względów medycznych, zwłaszcza w sytuacjach, gdy luźna powieka wpływa na pole widzenia pacjenta i powoduje u niego dyskomfort codziennego życia.

Blefaroplastyka powiek wykorzystywana jest także przy takich problemach jak:

  • zmarszczki na powiekach;
  • opadające powieki;
  • asymetria oczu.

Sama blefaroplastyka z użyciem Plasmy BT może być wykorzystywana w: terapiach trądziku, leczeniu ran, leczeniu zapalenia skóry, redukcji blizn i regeneracji skóry.

Zalecenia po zabiegu

Nowoczesna technologia w wielu przypadkach pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania już po 5 dniach od zabiegu. W niektórych sytuacjach będzie to możliwe dopiero po 10 dniach od zabiegu i jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta i tempa gojenia się ran. Rekomenduje się, aby po zabiegu wstrzymać się 14 dni z nakładaniem makijażu, a także zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną oczu. Szczegółowe zalecenia zostaną podane przez lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegu

Skorzystanie z zabiegu blefaroplastyki powiek powinna poprzedzić konsultacja medyczna ze specjalistą. W jej trakcie ocenie zostaną poddane takie aspekty jak: stan powiek, stan zdrowia pacjenta i jego oczekiwania. Ostateczne decyzja o zastosowaniu zabiegu powinna zostać podjęta przez lekarza, który bierze pod uwagę bezpieczeństwo i potrzeby swojego pacjenta.

Istnieją określone przeciwwskazania do zastosowania blefaroplastyki powiek. Należą do nich:

  • ciąża;
  • zapalenie okolicy oka;
  • tendencja do powstawania bliznowców;
  • uczulenie na określone leki podawane w trakcie zabiegu;
  • infekcje bakteryjne lub wirusowe.