Mezoterapia sposobem na piękną i młodą skórę

Mezoterapia

Promienna, zadbana, nawilżona oraz odżywiona – piękna cera jest ozdobą kobiety. Na pewno warto dbać o cerę zapewniając jej toniki, maseczki, kremy na dzień i na noc. Przydaje się także serum zapewniające sporą dawkę odżywczych składników. Dbałość o cerę w domu to jedna sprawa, a korzystanie z usług kosmetyczki to dodatkowe działanie. Można na przykład odwiedzić gabinet kosmetyczny i zamówić właściwy zabieg oraz odpowiednią medyczną procedurę. Kobiety chętnie korzystają z zabiegów, które nadają cerze blask, promienność oraz ładny kolor. Mają na uwadze, iż szara i ziemista cera żadnej urody nigdy nie dodaje.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mezoterapia wykonana przez profesjonalną kosmetyczkę posiadająca wiedzę i doświadczenie. Mezoterapia igłowa pozwala powstrzymać starzenie się skóry. Do cery podawane są zdrowe substancje, czyli kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, aminokwasy, witaminy, kofeina i sole mineralne.

Mezoterapia niekoniecznie igłowa

Mezoterapia może być igłowa lub bezigłowa. Bezigłowa mezoterapia jest przeprowadzana z kwasem hialuronowym, z witaminą C i retinolem. Zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla kobiet, które nie przepadają za igłami. Z kolei mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, może być dla niektórych Pań nieco bolesna, pomimo tego, iż stosowane są dość cienkie igły. Polega na podawaniu koktajli odżywczych z kwasem hialuronowym oraz witaminami, mikroelementami, itp. Pod skórę podawane są aktywne substancje lecznicze. Należy mieć na uwadze, iż przed mezoterapią igłową nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew. Po zabiegu mogą także powstać siniaki, które znikają po kilkunastu godzinach lub maksymalnie dwóch dniach, dlatego też nie ma żadnego powodu do obaw.

Mezoterapia nie tylko na twarz

Zabieg mezoterapii stosuje się nie tylko na twarz, ale także i całe ciało. Efektowny wygląd ciała to w dzisiejszych czasach podstawa, a piękna cera dodaje urody oraz młodości. Zabieg tego rodzaju ma wiele zwolenniczek. Można go przeprowadzać nawet raz w miesiącu i kosztuje około 200 złotych za jedną sesję. Mezoterapia odmładza, nawilża i napina zwiotczałą skórę – z tego właśnie wynika jego popularność. Szczególnie chętnie zamawiają go kobiety po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia. Najczęściej wybieranym przez nie miejscem są dłonie. Dlaczego? Gdyż najszybciej się starzeją. To właśnie dłońmi pracujemy i wystawiamy je na działanie słońca, deszczu, wiatru, itp. przez co mogą pojawić się tzw. plamki wątrobowe.

Niestety nie każda z pań może sobie pozwolić na zabieg mezoterapii. Alergia, ciąża, cukrzyca, opryszczka oraz zażywanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwnowotworowych to główne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Przy wyborze gabinetu kosmetycznego należy brać pod uwagę nie tylko doświadczenie kosmetyczek w nim pracujących, ale także czystość i sterylność miejsca. Tylko wtedy mamy pewność, iż zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i nie przyniesie żadnych skutków ubocznych, takich jak zakażenie. Jeden zabieg to niestety za mało – najlepsze efekty daje przeprowadzenie trzech lub czterech mezoterapii. Dzięki temu każda kobieta ma szansę na urodę, zdrowie oraz piękno. Warto spróbować tej efektywnej oraz wydajnej metody odmładzania, nawilżenia i odżywiania skóry. Jest ona niezwykle skuteczna i warto zaprzyjaźnić się z nią na dłużej.

Źródło: Estivance.pl – kosmetolog Radom