Masaż bańką chińską – poznaj skuteczny sposób na zlikwidowanie cellulitu

masaż bańką chińską

W dzisiejszych czasach piękne, zadbane, idealne ciało to marzenie szerokiej grupy osób. Jednymi z najczęściej spotykanych defektów na ciele jest cellulit oraz rozstępy. Tradycyjny, znany i ceniony od kilkuset lat masaż bańką chińską to niezwykle skuteczna metoda na zlikwidowanie swoich niedoskonałości.

Bańki chińskie i ich krótka charakterystyka

Bańka chińska to odmiana bańki próżniowej. Jej działanie opiera się na „zasysaniu” pod dużym ciśnieniem tkanki skórnej. Są to narzędzia bezogniowe, wykonane z gumy bądź silikonu. Ich cechą charakterystyczną jest łatwość utrzymania w czystości, przyjemność w dotyku, jak również duża elastyczność. Bańki dostępne są w różnych rozmiarach, przez co bez trudu uda nam się dobrać modele bańki do masażu na poszczególne części ciała.

Masaż ciała przy użyciu baniek chińskich

Masaż bańką chińską jest zbliżony do drenażu limfatycznego. Masaż oddziałuje na układ chłonny, poprawiając jego motorykę. Dzięki temu nadmiar tłuszczu zgromadzony w tkankach jest odprowadzony do układu limfatycznego. Masaż jest metodą nieinwazyjną i niezwykle ekonomiczną. Na umyte, osuszone ciało nakłada się olejek makadamia, kokosowy czy jojoba, po którym bańka chińska doskonale się przesuwa. Przed zabiegiem bańka zostaje lekko podgrzana (umieszcza się ją na kilka minut w wodzie 45°C i osusza). Dzięki temu masaż jest delikatniejszy. Tak przygotowaną bańkę przyciska się jej górną częścią do wybranej partii ciała. Masaż wykonuję się zawsze w kierunku serca. Masaż możemy wykonywać powolnymi, okrężnymi ruchami, jak również szybkimi, energicznymi, krótkimi ruchami. Wybór metody zależy od indywidualnych preferencji.

Oprócz korzystnego działania na zniwelowanie cellulitu oraz rozstępów, masaż wykazuje działanie lecznicze oraz wyciszające. Pozwala na doskonałe odprężenie i pozbycie się stresu. Na samym początku masaż może wywoływać bolesność, jednak wraz z upływem czasu, nasze ciało „przyzwyczaja” się do działania bańki chińskiej.

 Uzyskane efekty dzięki bańce chińskiej

Już po kilku masażach przy wykorzystaniu bańki chińskiej możemy zauważyć pierwsze efekty w poprawie ujędrnienia, elastyczności skóry oraz lepszego wymodelowania sylwetki. Co więcej,  masaż pozwala na zniwelowanie obrzęku i stopniowe pozbycie się tzw. skórki pomarańczowej, a więc popularnego cellulitu.  Oprócz tego masaż bańką chińską usprawnia krążenie krwi, zwiększa zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze oraz tlen, jak również rozbija tłuszcz.

Masaż bańką chińską uważany jest za jedną z najbardziej skutecznych metod na walkę z niechcianym cellulitem oraz rozstępami. Postaw na sprawdzone rozwiązanie i ciesz się nienaganną kondycją swojego ciała każdego dnia.