Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

odżywianie skóry twarzy

Gdy lato dobiega końca, zmieniają się potrzeby pielęgnacyjne skóry. Jesień umożliwia przeprowadzenie nowych zabiegów kosmetycznych, takich jak np. laserowe usuwanie owłosienia czy złuszczających z użyciem kwasów.

Depilacja laserowa

Kalendarze gabinetów kosmetycznych wypełnione są po brzegi, a jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w okresie jesienno-zimowym jest depilacja laserowa. Decydują się na nią nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Popularność laserowego usuwanie owłosienia wydaje się rosnąć z każdym rokiem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to szybki, bezbolesny i bardzo skuteczny zabieg. Co więcej, depilacja laserowa jest bezpieczna dla wszystkich fototypów, pomaga pozbyć się nadmiernego owłosienia bez względu na kolor skóry czy rodzaj włosów.

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent wypełnia krótką ankietę dotyczącą stanu zdrowia, przebytych chorób i przyjmowania leków na stałe. Po niej specjalista powinien wykonać tzw. próbę laserową, aby sprawdzić reakcję skóry na laser. Jeśli wypadnie pozytywnie, można przejść do depilacji wybranego obszaru. Należy pamiętać, że wzrost włosów jest nierównomierny, a usunięte zostaną jedynie te, które aktualnie znajdują się w tej fazie. Dlatego zabieg należy powtórzyć zgodnie z zaleceniami specjalisty. Po zabiegu skóra może być podrażniona, dlatego bezwzględnie należy unikać gorących kąpieli, solarium czy promieniowania słonecznego. A więc jesień to idealny czas na depilację laserową!

Złuszczanie skóry z użyciem kwasów

Lato pozostawia na skórze wiele pamiątek, również tych niechcianych. Przebarwienia, piegi – jesień to idealny czas, aby się ich pozbyć! W tym celu warto przeprowadzić intensywną kurację złuszczającą, opierającą się na kwasach, retinolu czy witaminie C, np. zabieg Retix C. Już po pierwszej serii widać znaczącą poprawę kondycji skóry i redukcję przebarwień. Przy złuszczaniu skóry, przez kilka pierwszych dni jest ona napięta i zaczerwieniona. Tutaj także bezwzględnie należy unikać słońca, solarium czy kosmetyków z dodatkiem alkoholu, a krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, dla zwiększenia bezpieczeństwa, warto nakładać także w okresie jesienno-zimowym.

Peeling chemiczny

To podstawowy zabieg, na który decyduje się większość osób. Typ peelingu i rodzaj zastosowanych kwasów dobiera lekarz specjalista lub kosmetolog, w zależności od kondycji i stanu skóry. Takie złuszczanie wymaga odpowiednich warunków – na zewnątrz nie może być zbyt gorąco, ani zbyt zimno, a skóra nie może być sucha. Dlatego początek jesieni to idealny czas na przeprowadzenie peelingów chemicznych.

Gdzie wykonać zabiegi?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej czy złuszczania skóry należy udać się do kliniki medycyny estetycznej np. w Warszawie. Specjaliści dobiorą odpowiednie preparaty i ich moc, udzielą wszelkich wskazówek dotyczących przygotowania do zabiegu, postępowania po nim, a także określą ilość serii, tak, aby efekty zachwyciły każdego pacjenta. Profesjonalne podejście specjalistów to gwarancja bezpieczeństwa. Nigdy nie należy decydować się na takie zabiegi w domowych warunkach.