Jak dobrać naszyjnik do dekoltu? – poradnik

naszyjnik dekolt

Damska biżuteria to niezwykle ważny element każdej stylizacji. Prawidłowo dobrany naszyjnik powinien idealnie współgrać z ubraniem, fryzurą, obuwiem czy makijażem. Jak zatem odpowiednio dobrać biżuterię do typu dekoltu?

Dekolt w kształcie litery V

Dobranie biżuterii do tego typu dekoltu jest dosyć kłopotliwe. Naszyjnik nie może być zbyt długi, bo będzie wyglądać wyzywająco (zwłaszcza w przypadku kobiet o pełnym biuście). Natomiast zbyt krótki nie będzie wyglądał spójnie z całą stylizacją. Naszyjnik do sukienki z takim dekoltem powinien zwężać się ku dołowi albo układać w literę V.

Prosty dekolt

Do bluzek oraz sukienek o prostym dekolcie pasuje w zasadzie każda biżuteria. Zarówno długi, zachodzący na ubranie wisior, jak i krótki, grubszy, umiejscowiony przy szyi będzie dobrze wyglądać. Z tego typu dekoltem świetnie komponują się różnego typu kolie.

Dekolt w łódkę

Do tego rodzaju dekoltu będzie pasował widoczny, dłuższy wisior. Świetnie sprawdzą się zarówno mocno zdobione, długie łańcuszki, jak i okrągłe, minimalistyczne naszyjniki. Te drugie skupią uwagę na dekolcie, co doskonale sprawdzi się w przypadku pań z szerszymi biodrami, które pragną je optycznie zmniejszyć. Hitem ostatnich sezonów są naszyjniki pozłacane, składające się z kilku łańcuszków różnej długości, pasujących do siebie designem.

Biżuteria do golfu

Kobiety zakładające golf zazwyczaj rezygnują z biżuterii. To klasyczny błąd, ponieważ golf stanowi idealne tło dla wielu ciekawych naszyjników. Warto jednak postawić na wyrazistą, długą biżuterię, która nie zleje się z materiałem. Powinna być również w innym kolorze niż golf albo kilka tonów jaśniejsza lub ciemniejsza, aby kontrastować z materiałem.

Dekolt karo

Do tego rodzaju dekoltu pasują okrągłe i krótkie naszyjniki. Elegancką stylizację można dopełnić sznurem pereł lub kolią z diamencikami. Warto jednak zadbać o to, aby biżuteria nie nachodziła na ubranie. Zdecydowanie lepiej będzie wyglądać naszyjnik umiejscowiony blisko szyi, który dodatkowo podkreśli kości obojczykowe.

Bluzki i sukienki z kołnierzykiem

Podobnie jak w przypadku golfu, kobiety zwykle rezygnują z biżuterii, zakładając sukienki i bluzki z kołnierzykiem. Co ciekawe, zasada noszenia naszyjnika do tego rodzaju dekoltów jest prosta – w przypadku rozpiętego kołnierzyka, należy kierować się takimi wskazówkami, jak w przypadku dekoltu w literę V. Z kolei, jeśli kołnierzyk ma być zapięty pod szyję, warto włożyć naszyjnik pod niego tak jak w przypadku krawatu u mężczyzny. Najlepiej podstawić na okrągłe naszyjniki, aby biżuteria nie zlewała się ze strojem.

Dekolt podkoszulkowy

Zwykle modelki prezentujące biżuterię, ubrane są jedynie w podkoszulek. Taki dekolt pozwala bowiem na dowolny dobór rodzaju naszyjnika. Posiadając wisiorek, który na pierwszy rzut oka nie pasuje do niczego, można założyć zwykły podkoszulek w jednolitym kolorze, dzięki któremu nawet najbardziej odważna biżuteria będzie dobrze wyglądać.

Bluzki na ramiączkach

Do tego typu dekoltu o lekko owalnym kształcie, będą pasować krótkie naszyjniki. Mogą być zakończone dodatkową ozdobą, ale o małych rozmiarach. W tym przypadku trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby wisiorek nie skracał szyi.

Naszyjnik do sukienki z dekoltem może być zarówno delikatny, jak i wyrazisty. Warto jednak zadbać o to, aby był odpowiednio dobrany do kształtu dekoltu i był spójny z całą stylizacją. Wiedząc już, jak dobrać naszyjnik do dekoltu, pozostaje ponownie zajrzeć do swojej szkatułki i stworzyć z posiadanej biżuterii całkowicie nowe zestawy.