Blizny potrądzikowe – jak z nimi walczyć?

usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są prawdziwą zmorą osób, które do tej pory miały problem z trądzikiem. Choć pozbyły się jednego defektu, muszą zmagać się z kolejnym, wymagającym długiego i trudnego leczenia. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele skutecznych zabiegów, a jednym z nich jest mikronakłuwanie Dermapen 4.0. To oczywiście tylko jedna z metod, z jakich możesz skorzystać, aby pozbyć się blizn potrądzikowych.

 Jak powstają blizny potrądzikowe?

Trądzik jest defektem kosmetycznym, który dotyczy prawie 80% populacji, może wystąpić w każdym wieku, niezależnie od przebytego okresu dojrzewania. Niestety skutkiem ubocznym leczenia zmian trądzikowych są bardzo często blizny, które pojawiają się w skutek uszkodzenia skóry właściwej. Tkanka łączna jest zastępowana włóknistą, o nieregularnym kształcie, wgłębieniach.

Jeżeli nie zareagujesz odpowiednio wcześnie, z czasem blizny mogą się pogłębiać, w związku z ubytkiem kolagenu i naturalnymi procesami starzenia się skóry.

Dlaczego pojawił się u ciebie problem z bliznami potrądzikowymi?

Wielu pacjentów zgłaszających się do kliniki medycyny estetycznej pyta, co jest powodem powstawania blizn potrądzikowych. Niestety może to być albo wynik nieprawidłowego leczenia, albo niedostatecznej pielęgnacji. Najczęściej muszą jednak borykać się z nimi osoby wyciskające krostki i rozdrapujące zmiany skórne. Na twarzy pojawiają się blizny będące efektem zakażenia bakteryjnego czy stanu zapalnego, których leczenie nie przebiegło w prawidłowy sposób.

Możesz usunąć blizny potrądzikowe w profesjonalny sposób

Przygotuj się na trudny, żmudny proces, jakim jest usuwanie blizn potrądzikowych. Na szczęście jest to  możliwe. Stosując dedykowane zabiegi, możesz w znaczny sposób poprawić kondycję oraz wygląd skóry. Jednym z zabiegów polecanych przy walce z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami i rozszerzonymi porami jest mikronakłuwanie Dermapen 4.0. Urządzenie działa cuda. W ciągu sekundy skóra nakłuwana jest prawie 1920 razy!

Mikrourazy, które powstają w trakcie zabiegu stymulują skórę do odbudowy i produkcji kolagenu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, efektywny i przynosi bardzo dobre rezultaty. Można wykonać go na każdym fragmencie ciała oraz na całej twarzy.

Zalecamy, aby zgłosić się na zabieg do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, który zatrudnia kosmetologów z dużym doświadczeniem. Dzięki temu redukcja blizn potrądzikowych będzie jak najbardziej możliwa.

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Alternatywą dla zabiegów w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej są maseczki, które możesz samodzielnie przygotować w domu. Pomagają w przypadku niewielkich pozostałości po trądziku.

Maseczki na blizny potrądzikowe możesz przygotować z:

  • miodu i soku z cytryny,
  • cynamonu, oliwy z oliwek i soku z cytryny,
  • olejku jojoba i soku z limonki,
  • awokado i soku z limonki.

Wystarczy stosować je dwa razy w tygodniu, a uzyskasz efekt rozjaśnienia, wygładzenia oraz odbudowy naskórka.