3 najlepsze kursy dla kosmetologów

kursy dla kosmetologow

Kosmetologia to dziedzina, która ciągle się rozwija, dzięki czemu gabinety odnowy biologicznej mogą oferować swoim klientkom coraz to nowsze i skuteczniejsze sposoby na poprawienie urody. Prawidłowo wykonany zabieg powinien przynieść widoczne i trwałe rezultaty oraz musi zostać przeprowadzony przez wykwalifikowany personel. A jakie szkolenia warto zrobić, by odnieść sukces w branży? Dziś zaprezentujemy Ci 3 najlepsze kursy dla kosmetologów!

Na czym polega kurs z kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie i ma wiele dobroczynnych właściwości. Ta niezwykła substancja jest powszechnie stosowana do powiększania ust, podnoszenia kącików ust, głębokiego nawilżania, wypełniania zmarszczek, a także, by poprawić sprężystość i koloryt skóry. Kurs z kwasu hialuronowego to niepowtarzalna okazja, by nauczyć się, jak przeprowadzić prawidłową konsultację medyczną i dobrać zabieg do potrzeb danej klientki. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się także, jak i gdzie wstrzyknąć kwas hialuronowy, by osiągnąć zamierzony rezultat.

Jak wygląda szkolenie ze stymulatorów tkankowych?

Stymulatory tkankowe to specjalistyczne preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej i podawane w formie iniekcji. Szkolenie ze stymulatorów tkankowych składa się z części teoretycznej i praktycznej. Głównym założeniem kursu jest zapoznanie uczestników z wybranymi preparatami typu Jalupro, Sunekos, Profhilo, Linerase, Nucleofil, Lumi Eyes, Peptidyal HX czy Electri i technikami ich implementacji. W części praktycznej prowadzący pokazuje jak krok po kroku wykonać zabieg na modelce, a następnie każdy z kursantów jest proszony o samodzielnie powtórzenie całej procedury.

Szkolenie z modelowania ust – czy warto?

Modelowanie ust to prawdziwa sztuka, ponieważ tylko wprawna kosmetyczka bądź kosmetolog będą w stanie idealnie podkreślić ponętny i zmysłowy kształt warg, unikając tym samym ich przerysowania. Dlatego zdecydowanie warto wziąć udział w kursie, w którego trakcie uczestnicy nauczą się, jak poprawnie wykonać ten zabieg. Szkolenie z modelowania ust to doskonała okazja, by poznać budowę warg i współczesne techniki iniekcji. Ponadto podczas zajęć doświadczony trener pokaże kursantom, jak właściwie nadać kształt ustom oraz jak uzyskać efekt symetrii. Szkolenie powinno obejmować również korektę zbyt płytko podanego preparatu i leczenie ewentualnych powikłań.

Po ukończeniu każdego z opisanych powyżej szkoleń uczestnik otrzyma certyfikat i będzie mógł rozpocząć stosowanie danej metody w praktyce. Profesjonalnie przygotowane kursy dla kosmetologów to dobry i sprawdzony sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji i zdobycie wielu nowych klientek.