Czy prowadząc działalność gospodarczą łatwo jest otrzymać kredyt?

kredyt na działaności gospodarczej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to marzenie wielu osób. Być może Ty też masz pomysł na biznes i pragniesz otworzyć firmę, ale obawiasz się kwestii finansowych, które mogą wyłonić się w przyszłości. Rzeczywiście, abyś mógł rozwijać swoją firmę i realizować kolejne projekty, będziesz potrzebował niemałych funduszy. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie kredytu bankowego. Niestety wielu przedsiębiorców przekonało się, że otrzymanie pożyczki na firmę nie wcale takie łatwe. Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny – co warto wiedzieć?

Kredyt firmowy- dlaczego czasem trudno go uzyskać?

Banki nieraz traktują przedsiębiorców jako klientów podwyższonego ryzyka, przez co niechętnie udzielają im kredytów. Firmy, które nie wykazują dochodów lub odnotowują straty, często są odbierane przez instytucje finansowe jako niemające wystarczającej zdolności i wiarygodności kredytowej. Osoby, które dopiero niedawno założyły własną działalność mogą mieć problemy z uzyskaniem pożyczki. Większość banków wymaga bowiem, by działalność była prowadzona co najmniej przez 12 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że w wielu wypadkach kredyt można zaciągnąć już pierwszego dnia od otworzenia firmy, ponieważ banki oferują specjalne wsparcie finansowe dla start-upów. Niejednokrotnie kluczem do uzyskania kredytu we wcześniejszym terminie jest przedstawienie konkretnego i realistycznego biznesplanu dotyczącego dalszego rozwoju firmy. We wniosku kredytowym należy wskazać przyszłe źródło spłaty kredytu. Przygotowanie takiego wniosku może być dla Ciebie sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tego typu działaniach. A to właśnie skrupulatnie wypełniony wniosek kredytowy często decyduje o tym, czy firma uzyska pożyczkę. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy dobrego doradcy kredytowego. Doświadczony ekspert finansowy pomoże Ci przygotować wniosek i wybrać najlepszy rodzaj kredytu dla Twojej działalności.

 Uzyskanie kredytu firmowego w sytuacjach nietypowych

Banki określają szereg wymogów, które muszą spełnić osoby ubiegające się o kredyt firmowy. Wymagana jest także obszerna dokumentacja, a przedsiębiorca musi przebrnąć przez mnóstwo formalności. Z tego względu wielu właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Taka osoba może pomóc Ci wybrać najbardziej korzystne i najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwoli Ci dalej rozwijać swoją działalność. Ekspert finansowy przeprowadzi Cię przez kolejne etapy procedur bankowych, oceni Twoją zdolność kredytową i wskaże optymalną ofertę. Wsparcie doradcy kredytowego może okazać się szczególnie cenne, gdy zachodzi sytuacja nietypowa. Często okazuje się bowiem, że nawet firma, która nie odnotowuje znacznych dochodów, wykazuje straty lub dopiero zaczyna działać na rynku, może uzyskać kredyt bankowy. Nieraz kredyt firmowy pozwala też na skonsolidowane osobistych zobowiązań finansowych, ale nie każdy przedsiębiorca jest tego świadomy. Doświadczony doradca kredytowy jest dobrze zaznajomiony z dostępnymi ofertami kredytowymi, dlatego może posłużyć poradą nawet w bardzo nietypowej sytuacji.