Świadectwo szkolne z oceną dostateczną z języka angielskiego? Rozwiązaniem może być wakacyjny kurs językowy dla młodzieży!

wakacyjny kurs językowy

Nauka języków obcych w polskiej szkole państwowej nie zawsze przynosi dobre rezultaty… Jak pomóc dziecku przełamać barierę językową? Jak sprawić, aby nie tylko oceny były zadowalające, ale także poziom komunikacji w języku obcym?

Niewystarczająca edukacja językowa w szkole

Wkuwanie ogromnej ilości słówek (często również tych kompletnie nieprzydatnych) kartkówki ze słówek, sprawdziany, rozpoczynanie nauki od poziomu podstawowego na każdym szczeblu edukacji, a także wykonywanie pisemnych zadań w zeszycie ćwiczeń z szerokiego zakresu gramatyki – tak edukację języka obcego wspominają uczniowie szkół w Polsce. Badania pokazują, że co szósty uczeń podczas lekcji języka angielskiego nie ma zbyt wielu okazji do mówienia w tym właśnie języku na lekcjach szkolnych. W dużej grupie osób w klasie problemy pojawiają się w rozbieżnościach w poziomie znajomości języka. Uczniowie, którzy radzą sobie trochę gorzej, są pomijani. Nauczyciel nie jest w stanie poświęcić im wystarczająco dużo uwagi. Problemy piętrzą się po reformie szkolnictwa. Problem jest także z kadrą nauczycielską, a także przepełnionymi klasami. Nastawienie edukacji językowej w szkole państwowej na teorię, nie zaś praktykę sprawia, że jest ona mało skuteczna.

Bariera językowa u młodzieży

Często mimo wysiłków i starań, uczeń boryka się z barierą językową. Wynika to przede wszystkim z lęku przed niepoprawną wypowiedzią. Ten lęk wywodzi się właśnie ze szkoły. Zła odpowiedź często oznacza negatywną ocenę w dzienniku. System karania za błędy językowe negatywnie wpływa na motywację ucznia do nauki. Młodzież szybko się zniechęca… a przecież język angielski jest bardzo ważnym przedmiotem w szkole. To niemal najbardziej przydatna wiedza, bez której ciężko obejść się w życiu dorosłym we współczesnym świecie.

Wakacyjny kurs językowy dla młodzieży

Wakacyjny okres to czas swobody dla uczniów, w którym nie ma sztywnego oceniania. Warto to wykorzystać i pomóc dziecku przełamać barierę językową. Rozwiązaniem są wakacyjne kursy języka angielskiego. Przed zapisaniem na kurs, w prawie każdej szkole należy wykonać test poziomujący  i spotkać się z konsultantem językowym, który wskaże mocne i słabe cechy znajomości angielskiego. Najczęstszym problemem jest komunikacja. Gramatyka i jej zasady, to coś na czym niemal wyłącznie skupia się edukacja państwowa, nie poświęcając czasu na użycie struktur gramatycznych w praktyce. Profesjonalne szkoły językowe oferują skuteczne wakacyjne kursy konwersacyjne dla młodzieży.

Kurs z języka angielskiego Teen Talk

Kurs Teen Talk to kurs przeznaczony dla młodzieży, skupiający się wyłącznie na komunikacji w języku angielskim, mający na celu przełamanie bariery językowej. Niewątpliwą korzyścią jest sama forma kursu. Nie ma tutaj ocen, nie ma żadnego strachu przed niepoprawnymi wypowiedziami, a co najważniejsze prowadzony jest w całości w języku angielskim. Kursy Teen Talk oferują także różne poziomy nauczania, dlatego bez problemu dopasujemy ich poziom do możliwości naszego dziecka. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu cechują się wysoką skutecznością.

Efektem kursu Teen Talk są nie tylko lepsze wyniki w szkole w następnym roku szkolnym, ale przede wszystkim swoboda mówienia. Kursy konwersacyjne dla młodzieży to codzienna porcja rozmów w języku angielskim na tematy, które angażują nastolatków. Taka forma kursu przekłada się na znacznie zwiększoną motywację młodzieży do nauki.

Edukacja językowa jest bardzo istotna. Nie wolno jej zaniedbywać. Pamiętaj, że oceny w szkole nie zawsze przekładają się na stan wiedzy Twojego dziecka. Jeśli chcesz mu pomóc w nauce języka, wybierz wakacyjny kurs językowy dla młodzieży.

Źródło: Archibald.pl – Szkoła języków obcych – Nauka Angielskiego.