Jakie rodzaje torów są najchętniej wybierane na pierwsze urodziny?

tort na pierwsze urodziny

Roczek dziecka jest niezwykle emocjonującym wydarzeniem. To przecież bardzo ważna chwila dla wszystkich członków rodziny, nawet dla samego malucha, dlatego każdy detal musi być dopięty na ostatni guzik. W głowie przewija się mnóstwo pytań, a także to dotyczącego tego, jaki tort na pierwsze urodziny wybrać?

Jaki tort na pierwsze urodziny będzie najlepszy?

To, jaki tort i jego smak wybrać, uzależnione jest od samego solenizanta. Ciasto bowiem musi posiadać smaki, które dziecko dobrze zna. Nie chcemy przecież, by w tak ważnym dniu, maluch stawiał opór w smakowaniu. Dlatego najczęściej wybieraną opcją są torty o smakach śmietankowo-owocowych. Są one na tyle lekkie i neutralne, że każde dziecko poradzi sobie z konsumpcją. Pamiętajmy, że decydując się na konkretny tort, należy wykluczyć jego nasączanie alkoholem.  Dużą popularnością ciszy się opcja zamówienia ciasta w cukierni. Kupując tort na roczek w Warszawie czy innym mieście, oczywiście zapłacimy więcej, ale w zamian otrzymamy perfekcyjnie wykonany i pięknie ozdobiony wypiek.

Rodzaje tortów

W rodzajach tortów możemy wręcz przebierać Możemy je wyróżnić ze względu na strukturę ciasta (biszkoptowe, kruche, beza), a także ze względu na smaki nadzienia (śmietankowy, owocowy, czekoladowy, szwarcwaldzki, orzechowy, kawowy itp.). Wszystkie te kryteria możemy dowolnie mieszać, uzyskując upragniony smak i wygląd.  Szeroki wybór mamy również, jeśli chodzi o ozdobę i styl wykonania tortu:

  • tort z masy cukrowej,
  • tort tradycyjny,
  • tort piętrowy,
  • tort z wykończeniem ombre,
  • tort z opłatkiem,
  • drip cake – opływający czekoladą,
  • naked cake – tort bez żadnego wykończenia z zewnątrz.

Torty z masy cukrowej ostatnimi czasy robią furorę na wielu imprezach. Są delikatne w smaku i bardzo plastyczne. Pozwala to na stworzenie dowolnej figury czy wzorów na wybranym cieście. Warto także, w przypadku najmłodszych, wykonać torty w kształcie ich ulubionych bohaterów, na co ta właśnie masa pozwala.

Roczek dziecka jest niezapomnianą chwilą dla całej rodziny. By wyjątkowo przeżyć ten dzień, warto zorganizować wszystko na 100%. Aby zapewnić dziecku frajdę i zabawę, postawmy na tort inspirowany jego ulubionymi postaciami i bohaterami, to w końcu ma być jego wielki dzień. Dobrym pomysłem będzie zarówno zamówienie tortu od dobrej, sprawdzonej i polecanej cukierni, jak również samodzielne wykonanie.