URSA Pure Floc – jakie są zalety wełny do wdmuchiwania?

ursa pure floc

Najpopularniejszym obecnie materiałem służącym do ociepleń są już od dłuższego czasu wełna mineralna i wełna szklana. Obie są znakomitym izolatorem cieplnym i akustycznym. Dlatego ich zastosowanie w docieplaniu ścian wewnętrznych i zewnętrznych, stopów, podłóg i poddaszy stale wzrasta. Produkowane ze składników mineralnych – dolomit, bazalt, wapień, gabro, a wełna szklana zawiera także dodatek piasku kwarcowego. Każdy kto wie, że wymienione składniki to skały, rozumie doskonale, że podstawową zaletą tych wełen jest bardzo wysoka ognioodporność – są w stanie bez zapłonu wtrzymać temperatury do 7000C . Dodatki uszlachetniające powodują, że są również odporne na działanie wilgoci.

Do tej pory rekordy popularności biły wełny w rolkach lub płytach, montowane pomiędzy stelażami. Niedawno jednak na rynek wkroczyła rewolucyjna nowość – wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc. I coraz bardziej zyskuje na popularności.

Dlaczego URSA Pure Floc to dobry wybór?

Ta wełna szklana to produkt wysoce ekologiczny – bardzo duży procent jej składu stanowi pochodząca z recyklingu stłuczka szklana. Powoduje to że URSA Pure Floc sama nadaje się do ponownego wykorzystania, nie jest więc żadnym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Jak każda wełna szklana jest ona również niepalna, co jest nie do przecenienia jeśli chodzi o bezpieczeństwo budynków nią ocieplanych. Jednocześnie URSA Pure Floc jest materiałem oddychającym. Dzięki paroprzepuszczalności nie wchłania wilgoci i nie powoduje rozwoju pleśni i grzybów. Jest więc przyjazna dla alergików i pozwala na łatwiejsze utrzymanie domu w czystości. Charakteryzuje się niską masą własną przy jednoczesnej wysokiej zdolności do kompresji, co oznacza że nie generuje wysokich kosztów transportu i nie zajmuje dużych powierzchni w trakcie magazynowania. Dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym zapewnia ona dokładnie to, czego potrzeba w danej porze roku – ciepło zimą i chłód latem. URSA Pure Floc to również sprzymierzeniec osób lubiących ciszę – posiada niebywałą zdolność do wyciszania pomieszczeń.

Czemu wdmuchiwanie jest lepsze niż tradycyjny montaż między stelażami?

Wełny w płytach lub rolach montowane są ręcznie. Wyspecjalizowani fachowcy są w stanie zrobić to sprawnie i dokładnie oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale wełna typu URSA Pure Floc wdmuchiwana jest specjalnym agregatorem, co ogranicza kontakt człowieka z materiałem do minimum a jednocześnie znacznie przyśpiesza aplikację. Dzięki tej technologii nawet najmniejsze szczeliny wypełnione zostają starannie materiałem izolacyjnym. Bardzo łatwe jest też dokładanie kolejnej warstwy, jeśli konieczne jest bardziej efektywne docieplenie. Wdmuchiwanie jest na tyle precyzyjne, że nie trzeba zabezpieczać pomieszczeń w których akurat nie pracuje ekipa przed zanieczyszczeniem resztkami wełny. W związku z tym, że wełna wdmuchiwana URSA Pure Floc nie potrzebuje czasu na stabilizację i sezonowanie, ocieplone pomieszczenia mogą być użytkowane praktycznie zaraz po zakończeniu prac.  Dzięki tej metodzie aplikacji wełna nie wiąże się chemicznie ani mechanicznie z pokrytymi nią powierzchniami, tak więc łatwo się ją demontuje i jak wcześniej wspominano – można ją w 100 % wykorzystać jako surowiec wtórny.

Podsumowanie

Wełna do wdmuchiwania URSA Pure Floc jest ekologicznym materiałem izolacyjnym najnowszej generacji, zapewniającym izolację termiczną i akustyczną na najwyższym poziomie. Jej precyzyjna i szybka aplikacja nie tylko w zupełności eliminuje straty energetyczne w budynku, ale też pozwala na szybkie przystąpienie do użytkowania pomieszczeń. Nie ma wątpliwości, że jest numerem jeden w branży ociepleń.