Rolety dzień-noc – dlaczego warto je wybrać?

rolety dzien-noc

Rolety montowane na oknach odgrywają bardzo istotną rolę. Do ich podstawowych zadań należy ochrona prywatności. Dzięki temu nasze wnętrza są zakryte przed wzrokiem podglądaczy. Poza tym za pomocą rolet możemy regulować dopływ światła do naszego mieszkania. Natomiast w okresie zimowym mamy możliwość zatrzymać pewną miarę ciepła i zapewnić pomieszczeniu wyższą temperaturę.

Wszechstronna regulacja

Do wyjątkowo praktycznych produktów nadokiennych należy zaliczyć rolety dzień-noc, które stanowią niezwykle ciekawy element dekoracyjny. Dzięki temu, że występują w różnych odcieniach kolorystycznych, można je dopasować do stylizacji całego pomieszczenia. Za pomocą tego produktu w prosty sposób wyregulujemy ilość światła słonecznego, wpadającego do naszego wnętrza. Wszystko to dzięki naprzemiennie ułożonym pasom o różnej gęstości splotu. Za ich pomocą można także całkowicie przysłonić okno, blokując dopływ promieni słonecznych. Będzie to szczególnie istotne przy południowych oknach. W okresie letnim zapobiegnie to przegrzewaniu się naszego lokum.

Produkt o wielu zaletach

Rolety dzień i noc posiadają wiele zalet. Za ich pomocą można w sposób niezwykle płynny regulować dopływ światła. Mamy możliwość całkowitego rozwinięcia, jak i zwinięcia elementu materiałowego. Ich montaż nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Nie trzeba też poświęcać dużej ilości czasu, by wszystko zostało należycie zamontowane. Sam proces montażowy jest bardzo prosty. Rolety tego rodzaju mogą w znaczący sposób poprawić estetykę i są świetną alternatywą dla tradycyjnych firan i zasłon. Materiały, z jakich powstają rolety dzień-noc, są wytrzymałe, a przy tym bardzo lekkie. Dzięki temu z łatwością można je zainstalować. Używanie rolet nie sprawia żadnego kłopotu, gdyż mechanizm działa bez zarzutu i nie wymaga większego wysiłku. Przy tym wszystkie elementy regulacyjne są łatwo dostępne.

Rolety w kasecie

Niektórzy przed zakupem rolet dzień i noc zastanawiają się, w jakiej mierze są one prześwitujące. Okazuje się, że ułożenie pasów w rozciągniętej rolecie zapewnia całkowite wyeliminowanie prześwitu. Poza tym uniemożliwi osobom przebywającym na zewnątrz obserwację tego, co się dzieje w środku pomieszczenia. Rolety tego typu są również dostępne w kasecie. Odznaczają się wówczas elegancją i uchodzą za najbardziej stylowe. Wszystko to za sprawą tkaniny ukrytej w specjalnej ramie, która świetnie prezentuje się w oknie. Taką konstrukcję można zamontować bezinwazyjnie za pomocą haczyków lub przykleić do ramy okiennej.

Decydując się na zakup rolet dzień i noc nie tylko zabezpieczamy nasze lokum przed wzrokiem wścibskich obserwatorów. Za ich pomocą można wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny klimat oraz ułatwić sobie życie. Rolety pozwolą nam pozbyć się firan i zasłon, które często ulegają zabrudzeniu i trzeba je kilka razy w roku zmieniać.