Niebanalne rozwiązania dla domu – balustrady szklane

balustrady szklane

Szkło jest niezwykle uniwersalnym materiałem, posiadającym wysokie walory estetyczne oraz użytkowe. W ostatnim czasie stało się bardzo modnym elementem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz, gdzie znajduje szeroki zakres zastosowań. Jednym z niebanalnych rozwiązań dla naszego domu są balustrady szklane.

Szkło w aranżacji wnętrz

Obecnie stosowane metody obróbki szkła pozwalają na uzyskanie elementów o dowolnych kształtach, rozmiarach oraz teksturach. W ten sposób znajduje ono szeroki zakres zastosowań w różnego rodzaju wnętrzach. Oprócz gotowych produktów, użytkownicy mogą korzystać z możliwości realizacji własnych projektów, zgodnych z ich potrzebami, gustem oraz wrażliwością estetyczną. Szkło posiada wysokie walory dekoracyjne. Pozwala na uzyskanie niezwykle eleganckich, stylowych oraz nowoczesnych aranżacji. Idealnie sprawdza się w kuchni lub w łazience w postaci szklanych paneli, które są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej glazury ściennej. Można je bowiem dopasować do projektu wnętrza nie tylko pod względem kształtu i wielkości, ale także kolorów i motywów.

Oprócz walorów estetycznych, szkło posiada także duże walory użytkowe. Dobrej jakości szkło hartowane  jest niezwykle trwałym materiałem, wysoce odpornym na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę czy też wilgoć. Właśnie dzięki temu możliwy staje się ich montaż nad blatami kuchennymi, kuchenkami gazowymi lub elektrycznymi oraz nad zlewami. Dzięki stosunkowo dużym i gładkim powierzchniom bardzo łatwo można utrzymać je w czystości. Walory użytkowe tego materiału pozwalają na wykorzystanie ich nie tylko w kuchni i łazience, ale także w pozostałych pomieszczeniach naszych domów, a nawet na zewnątrz, jak w przypadku balustrad szklanych na balkonach czy tarasach.

Balustrady ze szkła

Szklana balustrada ze względu na swój unikalny charakter doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Idealnie wkomponuje się nie tylko w wewnętrzną przestrzeń nowoczesnego biurowca, ale także we wnętrze naszego domu. Pozwoli na uzyskanie nowoczesnego i niezwykle eleganckiego charakteru przestrzeni.

Dzięki nowoczesnym technikom obróbki, możliwe jest uzyskanie szklanej balustrady o dowolnym kształcie i wymiarach. Projekty dopasowywane są do indywidualnych potrzeb użytkowników. Uwzględniają nie tylko rodzaj, wielkość i aranżację wnętrza, ale również oczekiwania, gust oraz wymagania estetyczne samego użytkownika. Szklane balustrady to nie tylko gwarancja wysokich walorów estetycznych. W sposób minimalny wpływają na ograniczenie przestrzeni danego wnętrza, a tym samym podkreślają jego przestronność.

Wykorzystanie odpowiednich materiałów w produkcji takich balustrad daje gwarancję najwyższej jakości oraz trwałości. Szkło laminowane jest surowcem bezpiecznym, który wykorzystywany jest w procesie produkcji balustrad. Proces jego wytwarzania odbywa się w specjalnym piecu wytwarzającym wysoką temperaturę, który dodatkowo wytwarza próżnię. Daje to gwarancję idealnego i trwałego przylegania tafli szkła do spajającej ją specjalnej folii. Proces ten uniemożliwia powstawanie pęcherzyków powietrza w laminacie. Celem łączenia dwóch warstw surowca za pomocą bardzo wytrzymałej folii  jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa użytkowania szklanych elementów. Przy mocnym uszkodzeniu mechanicznym, rozbite kawałki utrzymują się na wewnętrznej folii, będącej ich spoiwem. W ten sposób unikamy rozsypania się drobnych elementów, a tym samym możliwości skaleczenia.

Dzięki swoim właściwościom balustrady szklane montowane są nie tylko we wnętrzach domów, ale także na zewnątrz, w postaci balustrad na balkonach czy tarasach. Szkło doskonale łączy się z innymi materiałami bądź strukturami. W ten sposób możliwe staje się uzyskanie stylowych oraz praktycznych rozwiązań dla naszego domu. Takie balustrady to nie tylko nowoczesność i styl, ale także gwarancja trwałości, wysokiej jakości oraz zalet płynących z ich cech użytkowych.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl/