Kołdry i poduszki antyalergiczne – zdrowy i spokojny sen

kołdra antyalergiczna

Sen zajmuje człowiekowi średnio od 6 do 8 godzin każdego dnia. Wybór kołdry i poduszki nie jest łatwy i powinien być dobrze przemyślany, gdyż od tego zależy nasze samopoczucie. Zdrowy i spokojny sen zapewnią kołdry i poduszki antyalergiczne.

Czym się różnią kołdry i poduszki puchowe od tych antyalergicznych?

Popularne od lat kołdry z pierza powoli wypierają rozwiązania bardziej przyjazne i zdrowsze dla osób z nich korzystających. Ze względu na naturalne wypełnienie kołder puchowych, pochodzące z puchu kaczego lub gęsiego, mogą one powodować uczulenie, a nawet silne alergie. Badania potwierdzają, że u zwłaszcza dzieci naturalne wypełnienie może powodować wzrost zachorowań na schorzenia górnych dróg oddechowych, zwłaszcza astmy, kataru siennego, a także zwiększone prawdopodobieństwo występowania zmian skórnych, głównie atopowych zapaleń skóry. Roztocza łatwo gromadzą się w takim wypełnieniu. Utrudnione jest pranie kołder i poduszek z pierza w odpowiednio wysokich temperaturach, aby wyeliminować wszelkie alergeny. Czyszczenie pierza to zazwyczaj spore koszty i uciążliwość. Kołdry antyalergiczne mają specjalnie opracowane wypełnienie syntetyczne, które nie powoduje uczuleń.

Cechy kołder i poduszek antyalergicznych

Kołdry antyalergiczne mają istotne korzyści dla zdrowia, przez co zapewniają spokojny sen. Wsad, który stanowi wypełnienie kołder czy poduszek antyalergicznych, posiada skuteczne właściwości hamujące rozwój bakterii oraz roztoczy. Ponadto posiada powłokę antybakteryjną, która stanowi barierę dla zarazków. Kołdry i poduszki wypełnione hipoalergicznym wsadem można prać. To ich największa zaleta. Nawet jeśli nie jesteśmy alergikami, a cenimy sobie higienę i zdrowie własne i najbliższych, powinniśmy rozważyć zakup takiego kompletu antyalergicznego, gdyż utrzymanie czystości w sypialni, zwłaszcza pościeli to podstawa komfortowego i zdrowego snu. Materiały, z których wykonano hipoalergiczne kołdry i poduszki nie mają sobie równych. Są odporne na wielokrotne pranie w pralce i suszenie. Co ważne, po praniu nie tracą swoich właściwości antyalergicznych.

Kołdry antyalergiczne zapewniają odpowiedni poziom termoregulacji, dlatego też ograniczają nadmierne pocenie. Są lekkie i nie ograniczają ruchów podczas snu.

Podobnie, jak w przypadku kołder puchowych, kołdry antyalergiczne mogą być dobierane do pory roku. Znajdziemy cieńsze wersje, zapewniające lekkie, przewiewne okrycie podczas nocy w ciepłym sezonie, a także grubsze, które zapewnią idealne ciepło w zimie. Rozmiary kołder i poduszek antyalergicznych również są standardowe, jak w przypadku tych z puchowym wypełnieniem.

Antyalergiczne kołdry i poduszki dla dzieci

Dziecięce otoczenie powinno być pozbawione roztoczy, niezależnie od tego czy pojawiły się już pierwsze oznaki alergii. Kołdra antyalergiczna przez swoje wypełnienie syntetyczne jest lżejsza od tradycyjnej puchowej. To istotne, gdyż zapewniają większy komfort snu zwłaszcza małym dzieciom. Bezpieczeństwo antyalergiczne, antygrzybiczne ogranicza możliwość pojawienia się alergii, astmy i innych problemów z drogami oddechowymi. Możliwość prania przydaje się zwłaszcza, kiedy dzieci często chorują. Pranie zapobiegnie nawrotom choroby, zapewni świeżość i sterylność kołdrom i poduszkom, z których korzystają dzieci.

Kołdry i poduszki antyalergiczne to nie tylko zdrowy i spokojny sen. To także wygoda i komfort w codziennym użytkowaniu. Postęp cywilizacyjny przyczynił się do rozwoju alergii, dlatego powinniśmy ograniczać możliwość ich wystąpienia, zarówno jeśli chodzi o osoby dorosłe, jak i dzieci.

Inspiracja: Madley.pl – Kołdry antyalergiczne, akcesoria do wrnętrza i domu.