Jakie tkaniny na zasłony wybrać do eleganckiego salonu?

material na zaslony warszawa

Zasłony zalicza się do najchętniej wybieranych dekoracji okiennych. Ich zakup będzie uzależniony od rodzaju pomieszczenia oraz funkcji, jaką będą one odgrywać. Szczególnie skrupulatnie trzeba dopasować zasłony do salonu. Pomieszczenie to jest niejako wizytówką całego domu, więc powinno wyglądać szczególnie atrakcyjnie pod względem aranżacyjnym.

Zasłony dopasowane do charakteru wnętrza

Podczas wieszania zasłon w oknach trzeba wziąć pod uwagę firanki. Należy zwrócić uwagę na ich Materiał, fakturę, wzór oraz kolor i do tego dobrać zasłony. Tylko pod tym warunkiem uzyskamy odpowiedni charakter wnętrza. Na szczęście w naszych czasach nie ma problemu z dopasowaniem tych elementów wystroju. Zwłaszcza w dużych miastach spotkamy prawdziwe bogactwo pod tym względem. Na przykład tkaniny na zasłony w Warszawie znajdziemy w wielu punktach sprzedażowych i z pewnością dopasujemy je pod kątem naszych upodobań. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu produkty muszą być dobrane nie tylko pod względem wizualnym, ale też praktycznym. Na co w związku z tym powinniśmy zwrócić uwagę?

Jaki materiał na zasłony?

Zasłona zawieszona w salonie powinna być odpowiednio dopasowana pod względem stylu i aranżacji. Czasami jednak najważniejszym zadaniem tego elementu wystroju jest jego praktyczne zastosowanie. Zaciągnięta zasłona z pewnością pomoże nam zadbać o odpowiednią prywatność, a przy tym zabezpieczy duży pokój przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Uzyskamy taki efekt dzięki trafnemu wyborowi tkanin zasłonowych. Cienkie i przepuszczające światło sprawdzą się w salonie, którego okna wychodzą na wschód lub zachód. Otwory okienne umiejscowione na południe będą potrzebować zasłon grubych, ciężkich i ciemnych.

Stylowa aranżacja

Materiał na zasłony powinien być również dopasowany do warunków panujących w salonie. Jeśli jest on niewielki, to lepiej wybrać zasłony z tiulu lub woalu. Dzięki temu tkanina nie przytłoczy pomieszczenia. Do bardzo dużych i eleganckich salonów najlepiej nadają się ciężkie zasłony, które tylko w niewielkim stopniu przepuszczają światło. W tym wypadku świetnie się sprawdzi welur oraz aksamit. Przy wyborze zasłon do eleganckiego salonu warto wziąć pod uwagę również kolor. W pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim lepiej się sprawdzą zasłony o jasnych naturalnych barwach. Natomiast do nowoczesnego wystroju i modnej aranżacji warto wybrać coś kontrastowego. W tym przypadku na tle jasnych ścian idealnie zaprezentują się turkusowe, fioletowe lub zielone zasłony.

Dobór zasłon do eleganckiego salonu to bardzo istotna sprawa. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wielkość pomieszczenia, ale też jego nasłonecznienie oraz aranżację całości. W dobie obecnej nie będziemy mieli problemu z zakupem odpowiedniego produktu, gdyż wiele sklepów posiada szeroki asortyment pod tym względem.