Jak szybko pozbyć się zapachu po gotowaniu?

ładny zapach w mieszkaniu

Utrzymanie miłego zapachu w kuchni jest możliwe i nie stanowi dużego wyzwania. Wystarczy tylko skorzystać ze sprawdzonych środków, a także pamiętać o kilku dobrych praktykach. Oto szczegółowe informacje.

Profesjonalne środki działają

Na rynku znaleźć można wiele środków, które zapewnią miły zapach w kuchni. Mowa tu np. o odświeżaczu powietrza w sprayu, dzięki któremu w dowolnym momencie można rozpylić miły aromat. Warto jednak pamiętać, aby umieścić go z dala od miejsca, w którym przygotowywane są potrawy. Ponadto dobrą praktyką jest podział kuchni na strefy – gotowania potraw, zmywania, przygotowywania i przechowywania.

Doskonałą propozycją będzie również zakup odświeżacza powietrza w żelu. Znajdzie on zastosowanie w każdej kuchni, w której zachodzi potrzeba maskowania przykrych zapachów. Ponadto dostępny jest w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie na własne cztery kąty.

Aromatyczne przyprawy

Znane w kuchni przyprawy również mogą neutralizować brzydkie zapachy. I tak gorczyca eliminuje zapach czosnku, cebuli czy ryb, a cynamon i goździki gotowane razem wprowadzą do wnętrza korzenny zapach. To doskonała propozycja dla entuzjastów naturalnych rozwiązań. Nadal warto jednak mieć pod ręką odświeżacz powietrza w sprayu bądź w żelu, których można użyć w każdej chwili. To niezwykle wygodne rozwiązanie.

Ozonowanie kuchni

Ozonowanie kuchni nie tylko wprowadzi do niej miły zapach, ale przede wszystkim pozwoli pozbyć się bakterii, pleśni czy wirusów. Ponadto  świetnie dezynfekuje powierzchnie. Proces ten jest bardzo skuteczny, jednak podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Jeżeli więc celem jest zapewnienie ładnego zapachu, dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie odświeżacza powietrza w sprayu.

Okap kuchenny

To bardzo skuteczny, a zarazem uniwersalny sposób na pozbycie się niepożądanych zapachów. Przede wszystkim okap eliminuje opary z gotowania w postaci tłuszczu  czy pary wodnej, a także wchłania kurz, alergeny, grzyby czy wirusy. Funkcjonowanie okapu pozwoli również zabezpieczyć meble przed tłustym osadem. Ponadto usuwa zapach dymu papierosowego.

Wystarczy więc włączyć urządzenie, aby pozbyć się brzydkich zapachów i skorzystać z odświeżacza powietrza w żelu lub sprayu, a komfort zawsze będzie w zasięgu ręki. Takie połączenie stanowi znany i sprawdzony sposób na miłą atmosferę w kuchni.

Dbałość o usuwanie odpadów

Po gotowaniu należy błyskawicznie pozbyć się wszystkich resztek, gdyż te, które pozostaną w kuchni na dłużej, po pewnym czasie zaczną emitować przykry zapach. Dobrą praktyką jest również segregacja śmieci i oczywiście usuwanie nieczystości jak najczęściej. Dzięki temu kuchnia każdego dnia będzie miejscem przyjaznym.

Po dokładnym sprzątaniu warto też skorzystać z odświeżacza powietrza w żelu, który wprowadzi preferowany zapach do pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, aby wybierać sprawdzone, a zarazem bardzo wydajne produkty, które cieszą się pozytywnymi opiniami.