Jak odświeżyć elewację po okresie zimowym?

srodek do elewacji

Okres jesienno-zimowy to czas w którym elewacja naszego domu jest narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Deszcz, śnieg, błoto, kurz, sadza i niskie temperatury mogą powodować zabrudzenia, które nie usuwane na bieżąco będą nieestetycznie wyglądały na naszym budynku. Podpowiadamy, w jaki sposób odświeżyć elewację domu, by jak najdłużej cieszyć się jej nienagannym wyglądem

Jak czyścić elewację budynku po zimie?

Elewacja budynku stanowi nie tylko dekoracyjną warstwę naszego domu, ale także pełni funkcję ochronną. Izoluje i zabezpiecza wnętrze budynku przed utratą ciepła. Dlatego tak ważne jest dbanie o jej dobrą kondycję. Utrzymując czystość facjaty mamy pewność, że nie tylko budynek będzie się dobrze prezentował, ale także zabezpieczymy go przed powstawaniem niechcianych grzybów i wilgoci, która w późniejszym czasie może przełożyć się na zły stan budynku. Chcąc odświeżyć fasadę naszego domu najlepiej jest ją umyć. Możemy to zrobić samodzielnie lub zlecić zadanie specjalistycznej firmie. Niemniej, do precyzyjnego wyczyszczenia ścian niezbędna będzie myjka ciśnieniowa. Najlepiej wybrać sprzęt z możliwością regulacji wielkości strumienia wody i jego mocy. Zbyt duża siła cieczy może powadzić do uszkodzeń fasady. Niekiedy sama woda może nie poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Wówczas, warto sięgnąć po specjalistyczne środki czyszczące. Chemia do czyszczenia elewacji nie tylko przyspieszy i ułatwi proces usuwania brudu, ale także może zabezpieczyć budynek przed powstawaniem kolejnych trudnozmywalnych zabrudzeń.

Jaką chemię do czyszczenia elewacji wybrać?

Decydując się na wybór środków chemicznych przeznaczonych do czyszczenia elewacji, miejmy na uwadze to, aby była skuteczna i zarazem bezpieczna dla fasady budynku. Środek powinien być dobrany odpowiednio do struktury i rodzaju ścian a także nie powinien powodować uszkodzeń w postaci przebarwień warstwy elewacyjnej i jej uszkodzeń. Obecnie możemy wybierać spośród wielu preparatów, które usuwają zanieczyszczenia, odgrzybiają i zabezpieczają elewację przed ponownym powstawaniem nieestetycznych zacieków i porostów. Wybierając odpowiedni środek czyszczący, zwracajmy uwagę, by był on jak najbardziej wydajny i jednocześnie przyjazny dla środowiska. Coraz częściej producenci posiadają w swojej ofercie środki, które są równie skuteczne i w 100% biodegradowalne, co za tym idzie – bezpieczne dla natury.

Regularne czyszczenie elewacji budynków ma zbawienny wpływ na ich kondycje. Warto więc należycie o nią dbać. Zabieg systematycznego czyszczenia fasady pozwala nie tylko zabezpieczyć budynek przed powstawaniem kolejnych zabrudzeń, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że nasz dom mimo upływających lat nadal będzie wyglądał estetycznie.