10 przydatnych narzędzi ogrodniczych

narzędzia ogrodowe

Utrzymanie pięknego ogrodu wcale nie musi być trudne. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzia, które pozwolą na szybką i efektywną pracę. Oto 10 rzeczy, jakie dobrze jest mieć w zasięgu ręki.

Kultywator

To jedno z narzędzi ogrodowych, które perfekcyjnie sprawdzi się przy spulchnianiu ziemi i doskonale radzi sobie z usuwaniem płytko ukorzenionych chwastów. W dodatku kultywator pozwoli przygotować grządki pod wysiew nasion. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonane jest narzędzie. Świetnym rozwiązaniem będzie wybór lekkiego kultywatora
z aluminiowym trzonkiem i ze stalowymi zębami.

Motyka

Przy kopaniu, pieleniu i spulchnianiu gleby zastosowanie znajdzie odpowiednio dobrana motyka. Kluczowym kryterium wyboru jest ergonomia oraz wytrzymałość konstrukcji. Elementy te zapewnią wygodną pracę na co dzień.

Sekator

To obok nożyc do żywopłotu obowiązkowy element wyposażenia wszystkich osób, które pragną cieszyć się pięknym wyglądem roślin. Przy zakupie sekatora warto rzucić okiem na dodatkowe funkcje. Doskonałą propozycją dla wymagających będzie sekator z powierzchnią SAFETOUCH™, która gwarantuje pewny chwyt i ponadprzeciętny komfort użytkowania.

Nożyce do żywopłotu

Zarówno sekator, jak i nożyce do żywopłotu warto mieć zawsze pod ręką. Te narzędzia sprawdzą się wręcz perfekcyjnie, zapewniając wygodną oraz efektywną pracę. Wybór solidnych nożyc do żywopłotu pozwoli cieszyć się tymi zaletami przez lata.

Grabie do liści

Trudno wyobrazić sobie zieloną przestrzeń bez użytkowania grabi do liści. Najlepiej postawić na model z lekkim trzonkiem oraz wytrzymałą głowicą. Należy  pamiętać, że grabie do liści nieco różnią się pod względem konstrukcji od tych uniwersalnych.

Wąż ogrodowy

To narzędzie znacznie ułatwi podlewanie kwiatów czy trawy. Oczywiście na rynku znaleźć można niejeden wąż ogrodowy, więc przy zakupie należy zwrócić uwagę na liczbę warstw, wytrzymałość, elastyczność oraz odporność na skręcanie.

Zraszacz

Obok węża ogrodowego dobrze również mieć zraszacz. To narzędzie sprawdzi się znakomicie przy podlewaniu dużych powierzchni. Mowa tu zarówno o boiskach, jak i dużych ogrodach, gdzie zraszacz będzie pracował bardzo szybko i sprawnie.

Siewnik

Jak sama nazwa mówi, siewnik służy do szybkiego wysiewania nasion. Sprawdzi się również podczas nawożenia, a zimą pozwoli na posypywanie chodników piaskiem lub solą. W dobrych sklepach można kupić zarówno model ręczny, jak i siewnik o uniwersalnym zastosowaniu.

Siekiera

Wśród narzędzi ogrodowych dobrze mieć siekierę. To wręcz obowiązkowy element wyposażenia wśród osób, które palą drewnem. Przed zakupem warto pomyśleć o bezpieczeństwie użytkowania i sięgnąć po model z ergonomicznym uchwytem. To znacznie ograniczy ryzyko wypadku.

Szpadel

To kolejne z obowiązkowych narzędzi ogrodowych, których na podwórku nie może zabraknąć. Szpadel będzie niezastąpiony podczas wielu prac. W renomowanych sklepach można znaleźć szpadel prosty, ostry, a także krótki. Wiele zależy więc od osobistych potrzeb.