Profesjonalne środki czystości – czym się kierować przy wyborze?

profesjonalna chemia czyszczaca

Sprzątanie jest jedną z tych czynności, która u większości osób kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Na rynku dzisiaj na szczęście znajdziemy profesjonalne środki czystości oraz liczne akcesoria, które sprawią, że sprzątanie będzie skuteczne i nie zabierze za dużo czasu.

Środki do mycia podłóg

Poleca się stosować profesjonalną chemię do mycia podłóg co najmniej raz w tygodniu. Preparat, który wybierzemy, nie tylko powinien mieć ładny zapach. Musi mieć właściwości, które pozwolą dobrze wyczyścić powierzchnię i nadać jej połysk. Dobry środek chemiczny charakteryzuje się tym, że nie zostawia po sobie smug i zacieków, a także chroni płytki lub panele przed osadzaniem się nieczystości. Istnieją płyny do mycia podłóg, które utwardzają warstwę wierzchnią posadzki, dzięki czemu zwiększa ona swoja odporność na zarysowania. Profesjonale preparaty powinny być aplikowane na dana powierzchnię w prawidłowy sposób. W przypadku mycia podłóg przyda się na pewno profesjonalny mop Vileda. Jego końcówka wykonana jest z mikofibry, która posiada dodatkowe włókna pozwalające na łatwiejsze usunięcie najtrudniejszych plam. Warto dobrać model do swoich preferencji. Mop płaski Vileda posiada drążek teleskopowy umożliwiający dostosowanie do preferencji użytkownika. Drugim polecanym urządzeniem do mycia podłóg jest mop obrotowy. Posiada on wbudowaną wyciskarkę obrotową, uruchamianą nożnie.

Środki do czyszczenia płaskich powierzchni

W zależności od rodzaju zabrudzenia, z którym walczymy, należy wybrać odpowiedni preparat chemiczny. W przypadku czyszczenia kuchni warto wybrać płyn, który skutecznie usuwa tłuszcz. Powinien on zawierać w swoim składzie alkohol oraz cząsteczki srebra, które zapobiegają rozwojowi pleśni. W przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń, można zastosować silniejszy środek, który w swoim składzie posiada luźne ścierniwo pozwalające na usunięcie plam z wszelkich rys i zagłębień. Jeżeli czyścimy powierzchnie drewniane, należy zastosować specjalny preparat, który nie tylko wytworzy ochronną powłokę na meblach, ale także będzie zapobiegał ponownemu osadzaniu się kurzu. Wszelkie środki należy nakładać na czyszczone powierzchnie za pomocą ściereczek. Tu znów z pomocą przychodzą produkty marki Vileda. Ściereczki z mikrofibry zawierają jony srebra, które zapobiegają wchłanianiu się przykrych zapachów i zapewniają jej świeżość. Posiadają one wyjątkową chłonność, dzięki czemu lepiej usuwają zabrudzenia. Co ważne można je prać w pralce, a więc używać wielokrotnie.

Podsumowanie

Profesjonale środki czystości należy mądrze wybrać zgodnie z ich zastosowaniem, aby sprzątanie okazało się dużo łatwiejsze. Warto przed zakupem przenalizować skład danego produktu i przemyśleć, czy będzie on odpowiedni czyszczonych powierzchni. Trzeba też pamiętać, że wszelkie płyny do mycia podłóg czy innych powierzchni mogą powodować podrażnienia skóry. Należy je stosować przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Użycie produktów marki Vileda na pewno uczyni sprzątanie przyjemniejszym i zwiększy jego skuteczność