Nożyce hydrauliczne Holmatro – rodzaje i zastosowanie

nozyce hydrauliczne holmatro

Nożyce hydrauliczne stanowią niezbędne narzędzie podczas specjalistycznych prac wykonywanych na potrzeby różnych gałęzi przemysłu. Ich bogatą ofertę można znaleźć w asortymencie renomowanej holenderskiej marki Holmatro, która od ponad półwiecza dostarcza na rynki międzynarodowe sprzęt hydrauliczny wykorzystywany w wielu działach gospodarki, ratownictwie oraz chętnie użytkowany przez oddziały specjalne.

Przenośne nożyce hydrauliczne Holmatro – doskonały wybór do prac w terenie

Przenośne nożyce hydrauliczne marki Holmatro produkowane są z wysokogatunkowego i lekkiego aluminium. Te dwa walory użytego materiału zapewniają trwałość sprzętu, funkcjonalność i stosunkowo niską wagę, pozwalającą na zabieranie go do prac terenowych. Ten typ nożyc będzie przydatny podczas złomowania samochodów – demontażu drzwi, układu kierowniczego, katalizatorów, rur wydechowych, wałów napędowych, silnika czy zderzaków. Sprawdzi się w czasie wyburzeń budynków, usuwania korzeni drzew, rozbiórek rurociągów i prac odlewniczych. Nożyce przenośne będą także pomocne w trakcie recyklingu zużytych lodówek bądź pralek, jak również produkcji i utylizacji przewodów elektrycznych czy telefonicznych oraz lin stalowych.

Nożyce akumulatorowe Holmatro – nowoczesna technologia cięcia

Akumulatorowe nożyce hydrauliczne Holmatro są podtypem nożyc przenośnych. Są także dostosowane do użytkowania w terenie i wykonane z równie wytrzymałego i lekkiego aluminium co ich klasyczne odpowiedniki. W odróżnieniu od nich skonstruowano je tak, aby umożliwiały swobodne cięcie w miejscach trudno dostępnych. W zamyśle projektantów mają też pełnić funkcję urządzenia wykorzystywanego awaryjnie w nagłych potrzebach. Ten rodzaj nożyc został wyposażony w pojemny akumulator litowo-jonowy o wyjątkowej żywotności. Takie rozwiązanie, zastępując klasyczne połączenie nożyc z pompą akumulatorową, jest nowoczesne, łatwe w obsłudze  i bardziej ergonomiczne.

Stacjonarne nożyce Holmatro – solidność i wytrzymałość

Z kolei stacjonarne nożyce hydrauliczne Holmatro dedykowane są przede wszystkim do wykorzystania w zakładach przemysłowych, gdzie pracownicy wykonują w trybie ciągłym powtarzające się czynności: tną kable lub rury, miażdżą czy rozrywają elementy konstrukcji poddawanych recyklingowi. Ten rodzaj nożyc również wytwarza się z aluminium, ale mają one znacznie większy ciężar. Nożyce stacjonarne są w ciągu każdej doby dużo bardziej eksploatowane niż sprzęt przenośny, zatem ich konstrukcja musi być wytrzymalsza i odporniejsza na nieustanne obciążenia fizyczne. Przeznaczenie nożyc stacjonarnych jest podobne, jak przenośnych, a więc używane są do demontażu aut i sprzętu AGD, robót rozbiórkowych oraz odlewniczych, a także produkcji okablowania.

Dodatkowo w obrębie każdej z kategorii nożyc można spotkać sprzęty różniące się siłą cięcia, maksymalnym rozwarciem ostrzy oraz ich rodzajem.