Mata wejściowa to korzyści dla firmy

mata wejściowa

Wycieraczka to niezbędny element i znajduje się przed każdymi drzwiami wejściowymi. Jej funkcja jest prosta – ma zabezpieczyć wnętrze pomieszczenia przed wnoszeniem brudu, błota czy piasku. Jednak taki nieskomplikowany detal jak wycieraczka może zostać zastąpiony matą wejściową i spełniać nie tylko funkcje dotyczące utrzymania czystości. Mata wejściowa położona zamiast wycieraczki przed wejściem do biura albo firmy może być nie tylko funkcjonalna, ale przynieść wiele korzyści.

Jak wybrać matę wejściową?

Kupno wycieraczki do użytku domowego to mały wydatek i mało kto przywiązuje uwagę do wyboru konkretnej wycieraczki. Ma ona po prostu dobrze służyć. Co innego jeśli szuka się maty wejściowej, która ma być położona przed drzwiami biura albo firmy. Dlaczego to takie ważne? Z kilku powodów. Po pierwsze mata wejściowa, która będzie przed drzwiami lokalu biurowego będzie na pewno zdecydowanie częściej eksploatowana niż wycieraczka przed drzwiami mieszkania. Dlatego mata wejściowa dla firmy musi być wytrzymała, wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz dobrze spełniać swoją podstawową funkcję – utrzymanie porządku. Drugim powodem jest reprezentacyjność – mata wejściowa musi wyglądać estetycznie, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, którą widzi klient wchodzący do budynku, dlatego powinna być zadbana i prezentować się dobrze. Mata wejściowa musi być też wykonana z odpowiednio grubego materiału, żeby podczas częstego używania nadal skutecznie zbierała wilgoć i błoto z butów. Jeśli mata nie spełni tej funkcji, może się to skończyć nieprzyjemnym poślizgnięciem się na posadzce, ponieważ podeszwy butów będą mokre.

Kupno maty czy może dzierżawa?

Na samym początku zastanawiania się, czy mata wejściowa jest faktycznie potrzebna w twojej firmie. Najważniejszym aspektem kupna maty wejściowej na pewno jej jest cena. Zakup maty wejściowej na wyłączność to zapewne inwestycja, której nie można porównać ze zwykła wycieraczką. Dla tych firm, które nie chcą w danej chwili kupować maty wejściowej na własność jest inna możliwość. Alternatywą dla kupna maty jest jej dzierżawa od firmy zajmującej się sprzedażą oraz konserwacją mat wejściowych. Wynajmowanie mat podłogowych to coraz częstsza praktyka, którą polubiły przedsiębiorstwa. Na czym dokładnie polega dzierżawa mat wejściowych? Wynajem maty obejmuje konserwację oraz serwis maty. Kiedy mata wymaga czyszczenia, zostaje zabierana na konserwację, a czysta mata zastępuje jej miejsce. Dodatkowo nie trzeba martwić się w momencie kiedy mata się zużyje i należy wymienić ją na nową – firmy oferujące maty gwarantują także wymianę. Dzierżawa maty nie zamyka też drogi do personalizowania maty podłogowej. Wszyscy, którzy chcą matę ozdobić nazwą firmy albo stosowanym napisem mogą zamówić właśnie taką matę na wynajem.

Mata wejściowa – praktyczna i estetyczna

Chcąc wykorzystać matę wejściową w marketingu można zamówić matę, na której jest logo firmy albo hasło reklamowe. Będzie to bardzo sprytne i konkurencyjne posunięcie, ponieważ przedsiębiorstwo będzie w delikatny i nienarzucający się sposób informować o nazwie lub filozofii firmy. Dodatkowo można pomyśleć nad kreatywnym wykorzystaniem maty wejściowej. Może ona być wykrojona w nietypowym kształcie, przez co będzie bardziej rzucać się w oczy i przyciągać uwagę osób wchodzących do lokalu. Korzyści z maty wejściowej doceni każda firma, która zdecyduje się na jej zakup lub wynajem.

Źródło: Matywejsciowe.pl – Maty wejściowe dla biur.