Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii?

Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii

Pracę sezonową w Holandii przede wszystkim można znaleźć w ogrodnictwie, sadownictwie, a także w przemyśle szklarniowym. Holandia jest krajem, w którym pracownicy pochodzący z innych państw są mile widziani, zaś ciekawych propozycji zatrudnienia jest tam naprawdę wiele. Także wszelkiego rodzaju specjaliści mogą liczyć tu na interesujące propozycje. Polscy pracownicy, którzy przebywają już jakiś czas w tym kraju, bardzo cenią sobie holenderskich pracodawców za rzetelność, uczciwość i godziwe warunki zatrudnienia.

Praca w Holandii na własną rękę czy za pośrednictwem agencji pracy za granicą

Wiele osób decydujących się na wyjazd do Holandii w poszukiwaniu zatrudnienia postanawia robić to na własną rękę, niejednokrotnie już po przybyciu na miejsce. Ogłoszeń o pracy za granicą można szukać także na holenderskich portalach internetowych albo w gazetach, ale należy się liczyć z barierą językową, ponieważ wszystko napisane będzie tam w języku niderlandzkim. Analogicznie w sytuacji przyszłego kontaktu z pracodawcą, a także podczas podpisywania umowy, konieczna będzie znajomość języka obcego.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że podpisywanie czegokolwiek, co nie jest dokładnie zrozumiałe, może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, a także nie zgadzać się z naszymi oczekiwaniami. Co prawda znajomość języka niderlandzkiego bądź angielskiego nie stanowi warunku zatrudnienia, jednakże podstawowa znajomość któregoś z wymienionych języków z pewnością ułatwi nam podjęcie zatrudnienia w Holandii, a także pozwoli uniknąć nie tylko niebezpieczeństw, ale również najzwyklejszych nieporozumień, jakie wynikają z bariery językowej.

Przed kolejnym problemem staniemy podczas poszukiwania zakwaterowania podczas pracy za granicą. Tu poza barierą językową musimy liczyć się również ze sporymi kosztami, ponieważ podczas wynajmu mieszkania możemy zostać poproszeni o zapłacenie kaucji czyli borg, która na ogół wynosi równowartość jednego czynszu. Borg jest wprawdzie zwracany po wygaśnięciu umowy najmu, ale w przypadku, gdy okoliczności zmuszą nas do wcześniejszego wyjazdu, niestety kaucja przepadnie.

W zawieranej na własną rękę umowie najmu mogą zostać ukryte także opłaty dodatkowe, które nieprzyjemnie nas zaskoczą. Jeśli doliczymy do tego jeszcze koszty dojazdu do miejsca zatrudnienia może okazać się, że takie „własnoręcznie” wyszukane mieszkanie jest jednak bardzo drogie.

Co zatem ma począć osoba, która nie zna angielskiego, ani tym bardziej holenderskiego, a pragnie wyjechać do pracy sezonowej w Holandii? Dobrym rozwiązaniem jest wówczas korzystanie z ofert jednej z agencji pracy za granicą, które pośredniczą w znalezieniu odpowiedniej pracy i dysponują szeregiem ofert pracy w Holandii.

Praca w Holandii od zaraz, tylko z pomocą agencji zatrudnienia

Poszukiwania pracy w Holandii z pomocą agencji zatrudnienia można rozpocząć już w Polsce i w prosty sposób znaleźć dostosowaną do własnych wymagań ofertę. Na polskim rynku działa wiele agencji pracy rekrutujących osoby do pracy z granicą i początkowo może być ciężko stwierdzić, która z nich jest godna naszego zaufania.

Warto jednak wybrać agencję działającą już dłuższy czas (minimum rok), a także oferującą jasne i zrozumiałe propozycje zatrudnienia. Dobra agencja pracy ma także swoją stronę www, poprzez którą prowadzona jest rekrutacja pracowników. Z każdym potencjalnym pracownikiem podpisywana jest cywilno-prawna umowa, w której zawarta jest wysokość stawki godzinowej brutto, a także wyszczególnione winny zostać wszelkie koszty, jakie w przyszłości ponoszone będą przez pracownika. Dodatkowymi korzyściami z takiej współpracy są także:

  • dobre warunki pracy
  • jasno określone warunki zatrudnienia, a także stawki godzinowe
  • wypłaty w postaci przelewów na konto bankowe, co jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa oraz rzetelności rozliczenia
  • pomoc w zorganizowaniu transportu, a także zakwaterowaniu na miejscu
  • praca w renomowanej i sprawdzonej firmie o stabilnej pozycji na holenderskim rynku

Warto pamiętać również, iż wszystkie agencje pracy w Holandii nie pobierają za swoje usługi opłat. Mogą one naliczać jedynie koszty związane z transportem, zakwaterowaniem czy też z tytułu tłumaczenia dokumentów.

Pomoc agencji pracy w Holandii jest szczególnie polecana osobom, które nie mają doświadczenia, nie znają dobrze języka, a także wyjeżdżają do Holandii po raz pierwszy.

Jeżeli podjęliście już decyzję dotyczącą wyjazdu za granicę do pracy, zaś krajem, do którego pragniecie się udać jest malownicza Holandia, warto poznać wszystkie aspekty, jakie wiążą się z takim krokiem. Do wyjazdu do pracy w Holandii należy dobrze się przygotować, ponieważ dzięki temu można uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji.

Źródło: https://www.beyondresources.pl