Chcesz scalić swój zespół? Postaw na rejs firmowy!

rejsy firmowe

Różne formy integracji pracowników są coraz bardziej popularne wśród firm, którym zależy na budowaniu zgranego i efektywnego zespołu. Pracodawcy mają pod tym względem naprawdę sporo do wyboru – wyjazdy integracyjne, stacjonarne kursy czy szkolenia, a także ciekawe wycieczki tematyczne. Doskonałą propozycją mogą być również rejsy firmowe, organizowane przez wyspecjalizowane firmy.

Dlaczego warto zorganizować pracownikom rejs?

Wyjazdy integracyjne mają za zadanie poprawić relacje między pracownikami, nauczyć ich współpracy, prawidłowej komunikacji, a także działania pod presją czasu czy w sytuacjach stresowych. Efekt takich działań jest niemal natychmiastowy, a to, czego pracownicy nauczyli się podczas integracji, można od razu wykorzystać w codziennych działaniach zawodowych. Pod względem skuteczności integracji, rejsy firmowe wydają się propozycją idealną. Pozwalają na ciekawe spędzenie czasu, oderwanie się od firmowej rzeczywistości, a jednocześnie na naukę nowych umiejętności, współpracy i funkcjonowania w grupie. Na czas rejsu grupa pracowników staje się załogą, która musi ze sobą współpracować, a także posłusznie wykonywać polecenia kapitana – sternika jachtu. Na wodzie nie ma miejsca na kłótnie, spory czy jakiekolwiek konflikty. Jedynie współdziałanie pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i bezpieczne dotarcie do portu.

Podczas rejsów firmowych pracownicy przez kilka dni znajdują się na niewielkiej przestrzeni zamkniętej kabiną jachtu – w takich warunkach muszą się nieustannie ze sobą komunikować, poznają swoje mocne i słabe strony, uczą się skutecznego rozwiązywania konfliktów, a także mogą nawiązać bardziej przyjacielskie relacje niż tylko luźna, firmowa znajomość. To wszystko sprawia, że po zakończeniu rejsu załoga przypadkowych pracowników staje się zgranym zespołem, który także w firmie będzie pracował dużo lepiej i wydajniej.

Gdzie szukać rejsów firmowych dla firm?

Rejsy firmowe dla pracowników to świetny pomysł na integrację – do zrealizowania nie tylko w sezonie letnim. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by w sezonie jesienno-zimowym zamienić polskie jeziora na cieplejsze akweny. W poszukiwaniu dobrych rejsów firmowych, warto zwracać uwagę na te firmy, które mają doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju wyjazdów, dysponują sprawdzoną wykwalifikowaną kadrą oraz świetnej jakości jednostkami pływającymi. Podczas rejsu najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo uczestników. Oprócz niewątpliwych korzyści dla firmy, rejsy firmowe mogą również dać dodatkowe korzyści samym ich uczestnikom – dla wielu z nich będą bowiem pierwszym kontaktem z żeglarstwem, który może zapoczątkować nową pasję na całe życie.