Microblading – co to takiego?

microblanding

Microblading to jedna z metod wykorzystywanych przy makijażu permanentnym brwi. W ostatnich latach ten zabieg kosmetyczny zyskuje na popularności, dlatego warto się mu bliżej przyjrzeć. W tym artykule sprawdziliśmy, czym właściwie jest microblading, jak przebiega zabieg, jakie daje efekty i czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania. Zapraszamy do lektury.

Czym jest microblading?

Microblading nazywany jest metodą piórkową. Metoda polega na zagęszczaniu brwi w sposób naturalny. Podczas zabiegu każdy pojedynczy włosek jest ręcznie rysowany i modelowany na skórze twarzy pacjenta. Specyfika i precyzja tej usługi sprawia, że może być wykonywana tylko przez doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych kosmetologów. W związku z tym microblading najczęściej oferowany jest przez renomowane gabinety kosmetyczne.

Przed zabiegiem wykonywany jest rysunek brwi, który następnie weryfikuje się z oczekiwaniami klienta. Na tym etapie wybiera się także barwnik wykorzystywany w zabiegu, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Dopiero po ustaleniu ostatecznego kształtu brwi można przejść do przygotowania zabiegu. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjenci otrzymują środek znieczulający, a specjalista dorysowuje i modeluje pojedyncze włoski. W procesie wykorzystuje się pigment, który wprowadza się do warstwy kolczystej naskórka za pomocą mikroostrza. Dzięki temu możliwe jest wymodelowanie brwi oraz otrzymanie naturalnego i lekkiego efektu, na czym zależy każdemu pacjentowi.

Z reguły po kilku tygodniach rekonwalescencji wprowadza się małe korekty, które uwzględnione są w cenie zabiegu.

Na czym polega rekonwalescencja?

W trakcie zabiegu skóra twarzy jest nacinana i wprowadza się do niej pigment. To sprawia, że po microbladingu należy zastosować się do zaleceń specjalisty oraz pacjentki muszą być przygotowane na gojenie ran. Przede wszystkim po zabiegu nie wolno dotykać, moczyć, ani trzeć brwi. Po odczekaniu trzech godzin miejsce zabiegowe smaruje się maścią przyspieszającą gojenie z alantoiną. Taki zabieg należy powtarzać co kilka godzin, a idealnie do nakładania maści sprawdzi się wacik kosmetyczny.

Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w pielęgnacji i myciu twarzy nie można używać kosmetyków i mydła, ani wykonywać tradycyjnego makijażu. Szacuje się, że pierwszy make-up można zrobić po trzech dniach, jednak dla własnego komfortu warto odczekać trochę dłużej. W procesie gojenia ran będą pojawiać się strupy, których nie można zdrapywać, aby nie narazić się na powstawanie blizn. Przez pierwsze dwa tygodnie zabrania się chodzenia na basen, solarium i saunę, a także opalania skóry w warunkach naturalnych. Dobrym wyborem będzie również odstawienie silnego peelingu. Po kilku tygodniach wszystko wróci do normy, a efekty zabiegu utrzymają się przez wiele tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak przy większości zabiegów kosmetycznych, tak i przy microbladingu istnieją określone przeciwwskazania do jego stosowania. Z usługi nie powinny korzystać:

  • kobiety w ciąży;
  • kobiety karmiące;
  • osoby uczulone na epinefrynę i lidokainę;
  • osoby walczące z nowotworem;
  • osoby ze schorzeniami takimi jak: padaczka, hemofilia, łuszczyca, opryszczka, nieustabilizowana cukrzyca i choroby tarczycy;
  • osoby przyjmujące sterydy lub leki rozrzedzające krew;
  • osoby, które w ostatnich 3 tygodniach farbowały brwi.

Ile kosztuje microblading?

Ceny zabiegu mogą się wahać w zależności od miasta i wybranego gabinety kosmetycznego. Najczęściej microblading wiąże się z inwestycją w przedziale 500-800 złotych.