Maski przeciwpyłowe jako optymalne zabezpieczenie dróg oddechowych

Maski pyłowe stanowią optymalne zabezpieczenie dróg oddechowych przed wieloma rodzajami alergenów oraz są pewnego rodzaju udogodnieniem w miejscach, w których unosi się jakikolwiek pył. Chronią wrażliwe okolice gardła, krtani, nosa, oskrzeli i płuc przed przedostaniem się do nich niepożądanych substancji – pyłków roślin, kwiatów, roztoczy kurzu, zwierzęcej sierści itp.

Żyjemy w czasach, w którym nasze organizmy utraciły część dawnej ochrony przed bakteriami, zarazkami czy innymi drobnoustrojami. Wynika to z pogarszającego się stanu środowiska naturalnego, dużego zanieczyszczenia powietrza, skażenia wód pitnych, jak również rozwijającej się infrastruktury miejskiej.

Najsilniej działają na nas dwa rodzaje alergenów – pyłki oraz kurz i sierść zwierząt. W okresach intensywnego pylenia jesteśmy narażeni na nieustanny kontakt z alergenami i odczuwamy przemożne skutki alergii w postaci wielu dolegliwości somatycznych. Podobnie rzecz ma się z kontaktem z roztoczami kurzu domowego czy sierścią zwierząt (psów, kotów itp.). To bardzo silne alergeny, który podrażniają nasze drogi oddechowe i sprawiają, że cierpimy na suchy i męczący kaszel oraz uporczywy katar.

Pył w miejscu pracy ?

Wbrew pozorom w miejscu pracy – nawet tej o charakterze biurowym – także możemy być narażeni na obecność pyłów powstających po obróbce drewna, metalu czy innych materiałów. Pył zawierają także tonery do kserokopiarek, które maja postać czarnego proszku, przypominającego w dotyku talk. Udowodniono, że osoby, które często pracowały przy kserokopiarkach i wymieniały w nich tonery dużo częściej narażone były na choroby jamy ustnej, gardła, płuc i oskrzeli – w tym również i nowotwory.

Ponadto osoby, które nie nosiły masek przeciwpyłowych w miejscach, gdzie pojawia się pył, skarżyły się na uporczywy kaszel, suchość w ustach oraz problemy z gardłem i krtanią. Rozwiązaniem może być noszenie przy sobie antypyłowych masek, które można zakładać wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na kontakt z unoszącym się w powietrzu czy zalegającym na przedmiotach pyłem.

Drogi oddechowe – wentylacja naszego organizmu

Noszenie masek przeciwpyłowych powoduje, że nasz organizm nie jest narażony na wchłanianie żadnych alergenów czy innych substancji. W ten sposób chronimy także układ oddechowy. Zdrowe drogi oddechowe to podstawa komfortowej i długoletniej egzystencji każdego człowieka. Choroby i infekcje gardła, krtani, przełyku, oskrzeli czy płuc mogą znacznie utrudniać nam codzienne funkcjonowanie. Uporczywy kaszel osłabia mięsień sercowy. Chroniczny katar powoduje przekrwienie śluzówek, częstsze krwotoki z nosa, jak również niszczy zmysł powonienia. Bóle i zapalenie gardła, krtani oraz przełyku wpływają na nasze struny głosowe, są przyczyną bezsenności czy nocnego chrapania. Ponadto, nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Oskrzeli i płuca to wentylacja naszego organizmu. Ich uszkodzenie czy upośledzone działanie wpływa na ilość tlenu, jaki dostarczany jest do całego organizmu. Cierpi na tym każdy narząd wewnętrzny, który nie jest zaopatrywany w dostateczną ilość tego pierwiastka.

Maska przeciwpyłowa chroni i zabezpiecza nasze drogi oddechowe

Maska antypyłowa pozwala na optymalną ochronę jednych z najbardziej cennych narządów w naszym organizmie – oskrzeli i płuc. Wbrew pozorom, to bardzo czułe i podatne na uszkodzenia organy, które nie mają funkcji samoregeneracji. Maski tego typu powinny nosić wszystkie osoby, które obawiają się, że obecne w powietrzu alergeny czy inne substancje mogą zagrażać ich zdrowiu i wpływać  na obniżenie komfortu życia. Zdaniem wielu lekarzy to idealna alternatywa, w myśl której zamiast leczyć – zapobiegamy wystąpieniu ewentualnych schorzeń naszego układu oddechowego.

Maska antypyłowa powinna być podstawowym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami powietrza zarówno w przypadku alergika, jak i osoby narażonej na wdychanie różnorakiego pyłu. Pozwala ona ochronić zarówno układ oddechowy, jak i cały organizm. Noszenie masek przeciwpyłowych każdemu z pewnością wyjdzie na zdrowie!

Źródło: Miamed Sp. z o.o. – polskie dermokosmetyki