Kurs na koparko-ładowarkę = nowe możliwości

koparko ładowarka

Operatorzy koparko-ładowarek są obecnie jednymi z najbardziej rozchwytywanych pracowników. Wiele firm budowlanych powstaje, wszędzie możemy dostrzec budowę lub remont, czy to nieruchomości, czy to dróg. Pracujące koparko-ładowarki obserwujemy na każdym kroku. Kurs operatora koparko-ładowarki to inwestycja w samorozwój, która bardzo szybko się zwraca. To nie tylko nowe umiejętności, które można wykorzystać w pracy, to przede wszystkim nowy zawód. Pozwoli on na istotnie łatwiejsze odnalezienie się na trudnym obecnie rynku pracy.

W jakiej pracy przyda się kurs na koparko-ładowarkę?

Sprzęt ten ma niewątpliwą zaletę. Przede wszystkim jest nią szeroki zakres pracy i zastosowanie wielozadaniowe, dla firm o różnych specjalnościach działania.

Praca z wykorzystaniem koparko-ładowarki kojarzy się głównie z placem budowy. Ten sprzęt budowlany używany jest również do wielu innych prac. Między innymi firmy używają go do składowania materiałów sypkich, do wszelkich usług przeładunkowych.

Koparko-ładowarka działa na budowach związanych pracami ziemnymi, zwłaszcza:

  • związanymi z przygotowaniem terenu do budowy,
  • pracami kanalizacyjnymi,
  • pracami torowymi.

Koparko-ładowarka stanowi platformę dla różnego rodzaju osprzętu budowlanego, zwłaszcza łyżka wieloczynnościowa, młot wyburzeniowy, widły paletowe czy frezarka do asfaltu. To znacznie rozszerza zakres użycia tej maszyny budowlanej.

Co istotne, nie jest to praca wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety również świetnie się w niej odnajdują.

Kurs na koparko-ładowarkę umożliwia szybkie podjęcie korzystnej pracy nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Tam zwłaszcza jest to ceniony fach, który przynosi duże korzyści zarobkowe. Doświadczenie zdobywane z czasem znacznie rozszerzy możliwości operatora.

Co daje kurs na koparko-ładowarkę?

To szkolenie, którego celem jest dostarczenie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Uczestnik kursu zdobywa informacje na temat przepisów i zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji koparko-ładowarki. Poznaje budowę, a przede wszystkim obsługę tego urządzenia. Uzyskuje wiedzę z zakresu technologii robót, które są realizowane z wykorzystaniem koparko-ładowarek. Przyszły operator tej maszyny budowlanej zdobędzie umiejętności pozwalające na pewną, właściwą i bezpieczną obsługę. To właśnie umiejętności są najważniejsze. Sprawna obsługa koparko-ładowarki będzie dużym atutem przy staraniu się o pracę u potencjalnego pracodawcy.

Nowe przepisy, które weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku wprowadzają jeszcze większe możliwości dla operatora koparko-ładowarki. Po zdanym egzaminie może on obsługiwać nie tylko koparko-ładowarkę, ale także koparkę do 4 ton masy całkowitej oraz ładowarkę do 8 ton masy całkowitej.

Jakie są zasady, dotyczące przystąpienia do kursu na operatora koparko-ładowarki?

Kolejną zaletą, która wyróżnia możliwość zdobycia nowych możliwości dzięki kursowi na koparko-ładowarkę, to proste wymagania wstępne, które ułatwiają zdobycie nowych kwalifikacji. Szkolenie może rozpocząć osoba, która posiada:

  • przynajmniej podstawowe wykształcenie,
  • przedstawi zaświadczenie lekarskie, stwierdzające możliwość wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki,
  • ma ukończone 18 lat.

Prawo jazdy nie jest wymagane, aby ukończyć kurs operatora koparko-ładowarki.

Kurs na operatora koparko-ładowarki kończy się egzaminem, który otwiera drogę do sukcesu zawodowego. Nowy zawód ułatwi nie tylko znalezienie pracy w formie etatu. Może otworzyć skrzydła odważnym osobom do założenia własnej działalności gospodarczej, która będzie rozchwytywana ze względu na duże zainteresowanie usługami koparko-ładowarką.